حق ندارید درباره استقلال حرف‌ نامربوط بزنید

مشرق نیوز :

به گزارش مشرق، محسن گروسی درباره بیماری اخیر کرونا در جمع استقلالی‌ها و روزهایی که خودش با این بیماری درگیر بود اظهاراتی را مطرح کرد.

شما چند ماه پیش کرونا گرفته بودید؟

بله! حدود ۸ ماه پیش یعنی اوایل امسال بود. کرونا یک بیماری فوق العاده سخت است که اگر بخواهم درباره وضعیت آن روزهایم حرف بزنم حالم بد می‌شود. اما شنیده ام که استقلالی‌ها سویه جدید این بیماری را گرفته‌اند که باز هم جای خوشحالی دارد. چون اگر سویه قبلی را گرفته بودند وضعیت خیلی بدتر می‌شد. البته امیدوارم هیچکس این بیماری را نگیرد ولی چون خودم آن را پشت سر گذاشتم می‌دانم چه شرایطی داشت.

بیشتر در این باره توضیح می‌دهید؟

من حتی ساعاتی در طول روز در حالت خودم نبودم. ضعف و قوای جسمانی ام به قدری پایین بود که گاهی ساعت‌ها بیهوش می‌شدم. به خاطر وضعیت جسمانی ام مرا به بیمارستان نبردند و در خانه تحت مراقبت اعضای خانواده با همان وسایل داخل بیمارستان بودند. شاید در طول روز حدود ۱۷ تا ۱۸ ساعت اکسیژن به من وصل بود.

مگر ریه‌های شما درگیر شده بودند؟

بله، وقتی بیمار بودم به من نگفتند ولی بعدا فهمیدم که ۸۰ درصد ریه‌هایم درگیر کرونا بود. واقعا اول خدا و بعد هم بچه‌هایم باعث شدند که دوباره به زندگی برگردم. به خاطر همین است که در روزهای گذشته وقتی حرف‌های نامربوطی را درباره استقلال شنیدم خیلی تعجب کردم.

کدام حرف‌های نامربوط؟

حرف‌هایی که روی بازیکنان و تیم تاثیر منفی می‌گذارد. هیچ کس دوست ندارد بیمار شود. هیچ کس از بیمار شدن خوشحال نمی‌شود. وقتی شنیدم گفته‌اند استقلالی‌ها الکی خودشان را به بیماری زدند که بازی نکنند خنده‌ام گرفت. مگر استقلال تیم ته جدولی است که این حرف‌ها درباره اش می‌زنند؟ الان حریفان استقلال هستند که برای یک ساعت و نیم بازی روبروی این تیم، دعا می‌کنند که زودتر وقت بگذرد و از دست استقلال خلاص شوند. برایم جای تعجب داشت به جای این که با بچه‌های این تیم همدردی کنند تا زودتر خوب شوند این حرف‌ها را می‌زنند!

چطور؟

قطعاً هیچ چیز به اندازه سلامتی ارزش ندارد. فوتبال اگر این هفته برگزار نشود هفته آینده می‌توان آن را برگزار کرد. یا ماه بعد میتوان دوباره فوتبال بازی کرد. مگر یادمان رفته چند ماه فوتبال در دنیا تعطیل بود ولی الان همه دوباره بازی می‌کنند. متاسفانه وقتی یک نفر از بین ما می‌رود همه توی سرمان میزنیم ولی وقتی یک نفر در بین ما دچار بیماری می‌شود به جای اینکه به او دلداری بدهیم و کمکش کنیم تخریبش می‌کنیم!

اسکوچیچ اعلام کرده که به دلیل کرونا، استقلالی‌ها را دعوت نمی‌کند. این چقدر به ضرر بازیکنان استقلال است؟

خدا را شکر شرایط بچه‌های استقلال خیلی حاد نیست. قطعاً با توجه به شرایط خوب خط دفاعی استقلال هر کسی دوست دارد از مهره‌های این تیم در خط دفاعی اش استفاده کند. قطعاً سرمربی تیم ملی هم دوست داشته از بازیکنان خط دفاعی استقلال استفاده کند و نبودن این بچه‌ها در اردوی تیم ملی بیشتر به ضرر تیم ملی و سرمربی اش است. بازیکنان استقلال ضرر نکردند. آنها می‌توانند در اردوی بعدی تیم ملی (که در اسفند ماه برگزار می‌شود) دوباره به جمع ملی پوشان برگردند و حقشان را بگیرند فعلاً آنچه مهم است سلامتی آنهاست.

حق ندارید درباره استقلال حرف‌ نامربوط بزنید