مرحوم یزدانی‌خرم به توسعه‌ شخصیتی ورزشکاران معتقد بود

خبرگزاری مهر:

به گزارش خبرگزاری مهر، سید امیر حسینی با یادآوری اینکه روز گذشته مراسم تشییع و خاکسپاری مرحوم محمدرضا یزدانی خرم برگزار شد، گفت: بزرگان، پیشکسوتان و قهرمانان ورزش با حضور در مراسم تشییع مرحوم حاج محمد رضا یزدانی خرم سنگ تمام گذاشتند. این مراسم باشکوه در محل سالن فدراسیون والیبال با سخنان آقایان داورزنی، دبیر، صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک از جامعه ورزش و آقایان کارخانه و پیمان اکبری مربیان از خانواده والیبال برگزار و اقامه نماز شد.

وی با اشاره به ویژگی های بارز مدیریتی مرحوم یزدانی خرم خاطرنشان کرد: حاج محمدرضا یزدانی‌خرم مدیری مسلمان، از محبان اهل بیت (ع)، اقتدارگرا، مهربان و تکنوکرات مسلط به رموز کسب و کار و تجارت و با ارتباطات موثر بود که از هوش و ذکاوت عاطفی بالایی نیز برخوردار بود.

دبیرکل پیشین کمیته ملی المپیک خاطرنشان کرد: آن مرحوم به اهمیت منابع انسانی برای توسعه واقف بود و از همه متخصصان برای پیشبرد اهداف کاری اش در فدراسیون های والیبال و کشتی بهره‌مند بود. حاجی به مناسبت های مختلف با توجه به شرایط اقتصادی کشور در جهت رفاه همکاران منشا خیر بود.

حسینی با بیان اینکه در دوره مسئولیتم در دبیرکلی کمیته ملی المپیک با آن مرحوم در کشف، شناسایی وتوسعه استعداد های والیبال در طرح بلند قامتان والیبال همکاری بسیاری خوب وموثری داشتیم، تصرح کرد: او از ظرفیت های آقای «ایوان بوگانیکف» مربی پایه و سازنده والیبال و مربیان داخلی به خوبی استفاده کرد.

این مدیر ورزش کشور تاکید کرد: مرحوم یزدانی خرم همواره به مربیان تاکید می کرد که موفقیت ورزشکاران تنها منوط به آمادگی جسمانی و مهارت نیست، باید ورزشکاران را از جهت باورهای ایمانی و توسعه شخصیتی، تربیت و تقویت کرد. او مقید به آداب عبادی ومناسک بود.

وی افزود: البته حاجی مانند هر مدیری دارای نقاط قوت و ضعفی بود، گاهی روحیه اقتدار گرایی اش افراد را دور می کرد و یا زمانی در مورد صغر سنی نوجوانان و جوانان مجادلاتی بود، البته پاسخ مرحوم یزدانی خرم این بود ما به نظر و تاییدیه قوه قضائیه احترام می گذاریم و به کنکاش بیشتر قائل نبود. شاید هم نیاز وقت والیبال به موفقیت های بین المللی حاجی را وادار ساخته بود که با مسامحه از این موضوع بگذرد.

دبیرکل پیشین کمیته ملی المپیک تاکید کرد: از ویژگی های مثبت حاجی تلاش در میانجی‌گری و بزرگی برای رفع اختلاف بین برادران و همکاران جامعه ورزش بود. او به نقش فارغ التحصیلان مدرسه عالی ورزش در توسعه ورزش کشور و گروه وهم نسلی های بنده آقایان دکتر رضوی دکتر گائینی، دکتر سید نصراله سجادی به بزرگی وخوبی یاد می کرد.

حسینی در پایان گفت: در حدیت است اگر چهل مومن در مورد مومن بگویند آدم خوبی است او آمرزیده است. امروز صد ها نفر از حاجی یزدانی تجلیل کردند و برای شادی روح آن مرحوم فاتحه خواندند. روح اش شاد و یادش گرامی باد.

مرحوم یزدانی‌خرم به توسعه‌ شخصیتی ورزشکاران معتقد بود