نشست علیرضا دبیر و رئیس اتحادیه جهانی کشتی برگزار شد

خبرگزاری مهر:

به گزارش خبرگزاری مهر، علیرضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی ایران در این دیدار پس از تبریک به لالوویچ به جهت انتخاب مجدد بعنوان رئیس اتحادیه جهانی کشتی، ابتدا گزارش کاملی از وضعیت کشتی ایران، ساخت و سازهای انجام شده و تجهیز شدن کمپ تیم‌های ملی به امکانات روز دنیا، عملکرد انستیتو کشتی، ساماندهی به امور مربیان و داوران و برگزاری تمرینات و مسابقات کشتی طبق برنامه ریزی و همچنین برگزاری لیگ کشتی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی با توجه به شیوع ویروس کرونا را به وی داد.

رئیس فدراسیون کشتی همچنین گفت: پس از افتخارآفرینی کشتی گیران ایران در بازی‌های المپیک و به ویژه رقابت‌های جهانی نروژ، شور و نشاط خاصی در بین جامعه به خصوص نوجوانان و جوانان به وجود آمده است و ورودی کشتی گیران چه در رشته کشتی آزاد و چه در رشته کشتی فرنگی در باشگاه‌ها بیشتر شده است.

دبیر همچنین از برنامه فدراسیون کشتی، برای توسعه کشتی در دنیا خبر داد و تصریح کرد: آمادگی این را داریم که مربیان خود را به کشورهای دنیا به خصوص کشورهای کمتر توسعه یافته در کشتی اعزام کنیم.

وی افزود: با توجه به ظرفیت ۲۰۰ نفری کمپ تیم‌های ملی کشتی و دو خانه‌ی کشتی مجهز، می‌توانیم میزبان تیم‌های خارجی برای برگزاری اردوهای مشترک ورزشی به منظور توسعه کشتی در دنیا باشیم.

رئیس فدراسیون کشتی همچنین رایزنی‌هایی را برای حضور نماینده ایران در انتخابات ۲۰۲۲ هیئت رئیسه اتحادیه جهانی کشتی انجام داد و اظهار داشت: با توجه به جایگاه کشتی ایران که جز سه قدرت برتر کشتی آزاد و فرنگی دنیا محسوب می‌شود، انتظار داریم که در اتحادیه جهانی کشتی نیز دارای جایگاه و کرسی‌های مختلف باشیم و حضور نمایندگان ایران در کمیته فنی و کمیسیون داوران اتحادیه جهانی یکی از اهداف ما است.

در این دیدار همچنین در مورد قوانین کشتی دنیا و تغییرات احتمالی آن بحث و تبادل نظر شد و در مورد موضوعاتی از جمله وزن کشی در صبح روز دوم مسابقات رایزنی‌هایی انجام گرفت.

علیرضا دبیر همچنین پیشنهاد میزبانی ایران از جام‌های جهانی کشتی آزاد و فرنگی را به رئیس اتحادیه جهانی داد.

نناد لالوویچ رئیس اتحادیه جهانی کشتی نیز در این جلسه با اشاره به جایگاه ویژه ایران در کشتی جهان خاطرنشان کرد: ایران یکی از ظرفیت‌های مهم کشتی آزاد و فرنگی در جهان محسوب می‌شود که علاقمندان زیادی را در دل خود جای داده و ما ضمن احترام به این جایگاه می‌خواهیم که کشتی ایران مشارکت بیشتری را در کشتی دنیا داشته باشد.

نشست علیرضا دبیر و رئیس اتحادیه جهانی کشتی برگزار شد