حفظ صدر توسط ملوان با پیروزی قاطع/ مس کرمان برنده بازی بزرگ هفته

خبرگزاری مهر:

به گزارش خبرنگار مهر، هفته چهاردهم رقابتهای لیگ دسته اول فوتبال با انجام همزمان ۹ بازی برگزار شد که در پایان بازی‌های این هفته تیم ملوان با پیروزی خارج از خانه صدرنشینی‌اش را در این مسابقات حفظ کرد. شاگردان مازیار زارع در یکی از دیدارهای مهم توانستند میزبان شان استقلال ملاثانی را با نتیجه ۳ بر صفر شکست داده تا به صدرنشینی خود ادامه دهند.

در مهم‌ترین دیدار این هفته مس کرمان و استقلال خوزستان تیم‌های دوم و سوم جدول در کرمان به مصاف هم رفتند که تیم میزبان با یک گل پیروز شد تا بتواند فاصله یک امتیازی‌اش را با صدر جدول حفظ کند. شاگردان بختیاری زاده با توجه به این شکست و پیروزی خیبر خرم آباد با یک پله سقوط در جدول مواجه شده و به رده چهارم رفتند.

خیبر خرم آباد که صاحب بهترین خط حمله این فصل است، امروز در خانه با ۳ گل تیم پایین جدولی شاهین بوشهر را شکست داد و با استفاده از فرصتی که شکست استقلال خوزستان ایجاد کرده با پشت سر گذاشتن این تیم به رده سوم صعود کرد تا رسماً در بین مدعیان صعود قرار گیرد.

سایپا که از تیم‌های پایین جدولی است و مدتهاست طعم امتیازات کامل در یک بازی را نچشیده، امروز برابر تیم قعر نشین ماشین سازی عقده گشایی کرد و با ۴ گل این تیم را در هم کوبید. نارنجی پوشان با این نتیجه ۱۶ امتیازی شدند.

خلاصه نتایج بازی‌های هفته چهاردهم لیگ دسته اول؛

شهرداری آستارا ۲ – قشقایی شیراز یک

خوشه طلایی ساوه صفر – شهرداری همدان صفر

مس شهر بابک یک – رایکا بابل صفر

پارس جنوبی جم یک – ویستا توربین صفر

مس کرمان یک – استقلال خوزستان صفر

استقلال ملاثانی صفر – ملوان ۳

خیبر خرم آباد ۳ – شاهین شهرداری بوشهر صفر

شمس آذر قزوین یک – آرمان گهر ۳

سایپا ۴ – ماشین سازی صفر

جدول لیگ دسته اول فوتبال در پایان هفته چهاردهم

۱- ملوان ۳۰ امتیاز

۲- مس کرمان ۲۹ امتیاز

۳- خیبر خرم آباد ۲۶ امتیاز

۴- استقلال خوزستان ۲۵ امتیاز

……

۱۶- استقلال ملاثانی ۱۲ امتیاز

۱۷- شاهین بوشهر ۵ امتیاز

۱۸- ماشین سازی ۴ امتیاز

https://dailybulletin.ir/12/01/2022/%d8%ad%d9%81%d8%b8-%d8%b5%d8%af%d8%b1-%d8%aa%d9%88%d8%b3%d8%b7-%d9%85%d9%84%d9%88%d8%a7%d9%86-%d8%a8%d8%a7-%d9%be%db%8c%d8%b1%d9%88%d8%b2%db%8c-%d9%82%d8%a7%d8%b7%d8%b9-%d9%85%d8%b3-%da%a9%d8%b1/