دوست ندارند استقلال و پرسپولیس خصوصی شود/ فوتبال ما آماتور است

خبرگزاری مهر:

به گزارش خبرنگار مهر وریا غفوری پس از پیروزی سه بر ۲ تیمش برابر مس رفسنجان گفت: بعد از هفت مسابقه بازهم شرایط بازی را پیدا کردم. فرصت زیادی برای آماده سازی نداشتم. خدا را شکر بازهم خوب بود و سالم از زمین خارج شدم. مهمتر اینکه سه امتیاز را گرفتیم.

وی ادامه داد: وقتی تیم صدر جدول است شرایط رفته رفته بهتر می‌شود و تیم اعتماد به نفس می‌گیرد. در نیم فصل دوم تیم قوی‌تری خواهیم بود. همه برای یک هدف می‌جنگیم. امیدوارم این اتفاق بیافتد. تیم ما و هوادارانش لیاقتش را دارند که یک جام داشته باشند.

کاپیتان استقلال تاکید کرد: در این مدت خیلی به تیم ما ظلم شد. آخرین ضربه‌ای که هواداران و بازیکنان خوردند حذف از لیگ قهرمانان آسیا بود. این یک فاجعه ملی است. نمی‌شود آن را توجیه کرد. دستگاه‌های عریض و طویلشان نمی‌توانند یک سر و سامانی به وضعیت فوتبال بدهند. آدم‌های سیاسی که تا دلتان بخواهد در ورزش دخالت می‌کنند. الان یک نفر هم جوابگو نیست نه در مجلس، نه در وزارت ورزش و نه مدیرانی که بودند. هرکسی الان پشت این مسئله پنهان می‌شود. در این چند روز یک عذرخواهی ساده شنیدید؟

غفوری تصریح کرد: هر باشگاه سعی می‌کند در بالاترین سطح باشد. وقتی این شانس را می‌گیرند قطعاً لطمه می‌زند. با این حال تیم ما برای جام داخلی انگیزه دارد.

وی در خصوص اینکه فوتبال ایران شرایط آماتور دارد نه حرفه ای، گفت: فوتبال ما آماتور است که سر و شکل حرفه‌ای به آن می‌دهیم. با این رویه نمی‌توانستیم موفق بشویم. این اتفاق یک فاجعه بود اما امیدوارم کسانی که خودشان را به خواب زده بودند و ماست مالی می‌کردند، بیدار شوند و سر و سامانی به فوتبال بدهند.

کاپیتان استقلال در پایان گفت: بالاترین نهاد ورزش، وزارت ورزش است. بارها حرف از خصوصی سازی شد ولی این اتفاق نیفتاد. این دستهای پشت پرده است که نمی‌خواهد استقلال و پرسپولسی خصوصی سازی شود. دوست دارند یک فوتبال بی شخصیت و محتاج داشته باشند که توان ندارد و همیشه باید کاسه چه کنم دستش بگیرد و از این‌طرف آن‌طرف قطره پولی بریزند . دستهای پشت پرده همانهایی هستند که نمی‌گذارند فوتبال دست اهالی ورزش باشد.

https://dailybulletin.ir/08/01/2022/%d8%af%d9%88%d8%b3%d8%aa-%d9%86%d8%af%d8%a7%d8%b1%d9%86%d8%af-%d8%a7%d8%b3%d8%aa%d9%82%d9%84%d8%a7%d9%84-%d9%88-%d9%be%d8%b1%d8%b3%d9%be%d9%88%d9%84%db%8c%d8%b3-%d8%ae%d8%b5%d9%88%d8%b5%db%8c-%d8%b4/