سرمربی تیم ملی فوتسال بانوان رسما معرفی شد/ اعلام اسامی ملی‌پوشان

خبرگزاری مهر:

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از سایت فدراسیون فوتبال، اردوی جدید تیم ملی فوتسال بانوان از روز جمعه ١٧ دی ماه در تهران آغاز می‌شود.

اسامی بازیکنان دعوت شده به اردو شرح زیر است:

فرزانه توسلی، اعظم آخوندی، نسرین مقیمی، مهتاب بنایی، الهام عنافچه، نسا احدی، مارال ترکمان، فاطمه رحمتی، فرشته خسروی، سحر زمانی، یاسمن پاکجو، مهسا علی مددی، فاطمه تراهی، سارا شیر بیگی از استان تهران، طاهره مهدی پور، سحر پاپی، فاطمه پاپی، راحله رفیعی از استان خوزستان و مهسا کمالی، هما آقایی از استان کرمان.

این مرحله از اردوی تیم ملی فوتسال بانوان روز بیستم دی ماه به پایان می‌رسد.

همچنین شهره موسوی نایب رئیس بانوان فدراسیون فوتبال با اعلام رسمی نام فروزان سلیمانی به عنوان سرمربی تیم ملی بانوان، توضیحاتی در خصوص انتخاب این مربی ارائه کرد.

موسوی گفت: کمیته بانوان با توجه به معیارها و امتیازهای کسب شده و همچنین کمبود زمان تا شروع مسابقات کافا و بررسی گزینه‌های موجود، نظرش را به سمع و نظر رئیس فدراسیون فوتبال رساند و با پیشنهاد کمیته بانوان و تصمیم رئیس فدراسیون فوتبال، باتوجه به تفویض تعیین سرمربیان تیم‌های ملی از سوی هیات رییسه محترم، خانم فروزان سلیمانی به عنوان سرمربی تیم ملی فوتسال بانوان انتخاب شد.

موسوی در رابطه با زمان بندی اردوهای تیم ملی فوتسال بانوان اعلام کرد: سرمربی جدید تیم ملی فوتسال بانوان با توجه به محدودیت‌های زمانی دو اردو را پیشنهاد دادند که اردوی اول از ۱۷ دی ماه تا ۲۰ دی و اردوی دوم از ۲۵ دی ماه تا ۲۹ دی ماه است که پس از اردوی دوم، تیم در تاریخ ۲۹ دی ماه عازم مسابقات کافا خواهد شد. تیم اعزامی به این مسابقات با نظر فروزان سلیمانی با میانگین سنی پایین و جوان به این رقابت‌ها اعزام خواهد شد. میانگین سنی ما برای این اردو بسیار پایین است و این نشان دهنده توجه ویژه فدراسیون به جوانان است تا با کسب تجربه بتوانند کمک حال تیم ملی باشند. با توجه به سطح بازی‌های کافا ترجیح کادر فنی تیم ملی فوتسال بانوان میدان دادن به ترکیبی جوان بود. هرچند فرزانه توسلی به عنوان یک چهره مهم فوتسال بانوان در کنار تیم حضور دارد و دیگر بازیکنان اثرگذار فوتسال زنان ان‌شاء‌الله در رویدادهای بعدی به تیم ملی اضافه می‌شوند.

نایب رئیس بانوان فدراسیون فوتبال در خاتمه پیرامون توجه به تمامی حوزه‌های فوتبال و فوتسال بانوان گفت: برای ما فرقی بین تیم‌ها وجود ندارد و همان توجه و امکاناتی که برای تیم ملی فوتبال بانوان تدارک دیده شد، برای تیم ملی فوتسال نیز ایجاد خواهد شد و از نظر فدراسیون فوتبال هیچ فرقی بین این دو تیم وجود ندارد و نگاه فدراسیون یک نگاه جدی و حمایتی است.

سرمربی تیم ملی فوتسال بانوان رسما معرفی شد/ اعلام اسامی ملی‌پوشان