حضور شمس، شمسایی و ناظم الشریعه در جلسه کمیته فوتسال

خبرگزاری مهر:

به گزارش خبرگزاری مهر، سومین جلسه کمیته فوتسال امروز دوشنبه با حضور شهاب الدین عزیزی خادم رئیس فدراسیون فوتبال در مرکز ملی فوتبال برگزار شد. در این نشست رییس فدراسیون فوتبال در خصوص روند توسعه رشته فوتسال به نکاتی اشاره کرد.

عزیزی خادم در خصوص حضور تیم ملی فوتسال در جام جهانی لیتوانی گفت: به رغم مشکلات عدیده مالی تیم ملی فوتسال پیش از حضور در لیتوانی در تورنمنت‌های تایلند و بلاروس شرکت کرد. در آوردگاه جام جهانی نیز عملکرد مناسبی داشت و نتایجش بد نبود. اکنون باید به فکر جوانگرایی در این رشته باشیم. باید به استعدادها و جوان‌ها میدان دهیم تا بتوانیم با جوانگرایی زمینه ساز توسعه فوتسال در آسیا و جهان باشیم. در همین راستا نباید نتیجه گرا بود و برای پیشرفت باید با گذر زمان و با برنامه پیش رفت تا به اهداف خود برسیم.

عزیزی خادم در ادامه در خصوص اینکه باید به استان‌ها بها داد تا در مسیر رشد و توسعه قرار بگیرند، گفت: یکی از اهداف ما توسعه فوتسال در استان‌ها با استفاده از نیروهای بومی است. باید به فکر پیشرفت فوتسال و پرورش آن باشیم. به طور مثال قم یکی از پایگاه ویژه استعدادیابی توسعه در استان‌ها است و می‌توان روی این استان حساب ویژه کرد. جوانگرایی و تغییر مهم است و در همین راستا گام بر می‌داریم تا به اهدافمان برسیم. تغییر، اصل اساسی و تحول در پیشرفت است و بدون شک برای ایجاد تحول باید سرمایه گذاری و هزینه کرد. بر همین اساس با ایجاد تغییرات اساسی می‌توان به رشد و توسعه فکر کرد. باید به جوان‌ها بها داد تا به موفقیت رسید.

رئیس فدراسیون فوتبال از تعامل با وزارت آموزش و پرورش به جهت رشد فوتسال خبر داد و افزود: یکی از برنامه‌های ما این است که در بخش آموزش و پرورش مسابقات مختلفی را برگزار کنیم و با تعامل برقرار کردن با این وزارت، در مسیر توسعه قرار بگیریم.

وی خطاب به اعضا کمیته فوتسال در ادامه گفت: مهمترین رقابت پیش روی تیم ملی فوتسال حضور در جام ملت‌های آسیا است. باید برنامه ریزی دقیقی داشته باشیم و از اعضای کمیته فوتسال می‌خواهم که برنامه‌ها و نشست‌هایشان خروجی فنی داشته باشد تا بتوانیم برای موفقیت برنامه ریزی کرده و به هدفمان برسیم.

در این جلسه حضور شهاب الدین عزیزی خادم، احسان اصولی، حسین شمس، محمد ناظم الشریعه، وحید شمسایی، رضا رحمانی، غلامعلی هنرپیشه، غلامرضا کافی و لیلا یارمحمدی حضور داشتند.

به گزارش خبرنگار مهر، حضور وحید شمسایی و حسین شمس به عنوان منتقدان ناظم الشریعه بعد از جام جهانی در این جلسه و حضور همزمان در کمیته فنی از نکات قابل توجه جلسه امروز بود. همچنین نامی از محمدرضا کافی مدیرعامل باشگاه مس و عضو کمیته فوتسال در این نشست دیده نمی‌شود.

حضور شمس، شمسایی و ناظم الشریعه در جلسه کمیته فوتسال