نجات ۶۹ مادر باردار متاثر از حوادث جوی طی ۵ روز اخیر

خبرگزاری ایرنا :

مجتبی خالدی روز جمعه در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا افزود: در پی بارش سنگین باران و نیز وقوع کولاک در ۳۱ استان کشور، نیروهای اورژانس تمام وقت در حالت آماده باش در سطح نارنجی قرار داشتند که در صورت بروز حوادث در کمترین زمان در محل حادثه حضور یابند.

وی ادامه داد: برپایه هشدارهای شماره ۷۶ و ۷۷ سازمان هواشناسی (سطح نارنجی) درمورد بارش شدید باران در نواحی جنوبی، وزش شدید باد، کاهش شدید دما و بارش شدید برف در نواحی غرب، شمال غرب و شمال کشور، ضمن آماده باش به کلیه مراکز EOC، دانشگاه های علوم پزشکی و کد ۵۰۰ (دستورالعمل برخورد با حوادث جوی) نیز فعال شد.

خالدی افزود: بر اساس گزارش های ارسالی از ۶۳ مرکز هدایت عملیات بحران ۳۱ استان کشور، شاهد بارش شدید باران و برف بوده ایم که بیشترین اختلال در عملکرد واحدهای امدادی مربوط به استان های آذربایجان غربی، اردبیل، آذربایجان شرقی، کردستان، کرمانشاه، کرمان، هرمزگان، سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی است.

وی درمورد آخرین وضعیت جوی کشور گفت: با توجه به هشدار شماره ۷۸ سازمان هواشناسی، همه مراکز حوزه سلامت ضمن ادامه ارائه خدمات در مناطق آسیب دیده تا روز یکشنبه دو بهمن ۱۴۰۰ در آماده باش کامل قرار خواهند داشت.

خالدی درخصوص اقدامات امدادی اورژانس کشور و کمک رسانی به مصدومان و نجات یافتگان متاثر حوادث جوی طی چند روز گذشته افزود: ۶۹ مادر باردار و بیمار خاص و نیز ۲۰ مصدوم ناشی از سیل و برف به محل امن و مراکز درمانی انتقال داده شدند. همچنین هشت نفر ناشی از حوادث جوی شامل  چهار نفر در کرمان، دو نفر در  هرمزگان، یک نفر در البرز و یک نفر در کردستان جان باختند.

وی درباره خدمات امدادی و فوریت های پزشکی به مسمومان منواکسید کربن در کشور گفت: طی چند روز اخیر ۳۴۴ نفر به دلیل استنشاق گاز دچار مسمومیت شده اند که ۲۴۹  نفر به مراکز درمانی اعزام و ۸۷ نفر در محل حادثه درمان شدند و هشت نفر هم جان خود را از دست داده اند.

      

نجات ۶۹ مادر باردار متاثر از حوادث جوی طی ۵ روز اخیر