دبیرخانه‌ دائمی “شکوه مادری” تشکیل می‌شود

خبرگزاری تسنیم :

– اخبار اجتماعی –

به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ طرح ملی شکوه مادری که با هدف احیای هویت مادری برای زنان و ارتقای جایگاه مادری در جامعه در حال اجراست، در سال‌های گذشته توسط مجمع ملی فعالان جمعیت و آستان قدس رضوی به صورت مجزا برگزار شد.

 مجمع ملی فعالان جمعیت در سال گذشته همزمان با روز مادر و میلاد حضرت زهرا(س) از 1600 مادر باشکوه (مادران زیر 40 سال که حداقل دارای 4 فرزند) در بیش از 200 نقطه کشور تجلیل و نشان ملی شکوه مادری به آنها تقدیم کرد؛ آستان قدس رضوی نیز در سال گذشته از 258 مادر باشکوه  و 18 مادر برگزیده کشوری در حرم مطهر رضوی تجلیل به عمل آورد.

طی این نشست که با هدف ایجاد وحدت رویه این دو مجموعه، بین سرکار خانم دژبرد مسئول امور بانوان و خانواده آستان قدس رضوی و حجت‌الاسلام رسول ساکی دبیر مجمع ملی فعالان جمعیت برگزار شد، مقرر شد که دبیرخانه‌‌ای دائمی با عنوان شکوه مادری به همت این دو مجموعه تشکیل شود.

از دیگر مصوبات این نشست که با حضور سرکار خانم سوارکار رابط  مجمع در استان خراسان رضوی همراه بود، معرفی و ایجاد ارتباط و تعامل میان رابطان استانی مجمع ملی فعالان جمعیت و آستان قدس رضوی و برگزاری متمرکز همایش‌های استانی شکوه مادری با محوریت رابطین استانی بود.

 برگزاری تجلیل‌ها و نشست‌های محله‌‌ای شکوه مادری با محوریت رابطان استانی مجمع ملی فعالان جمعیت و همکاری رابطین استانی آستان قدس رضوی و همچنین تدوین مشترک سرفصل‌های آموزشی به منظور توانمندسازی خانواده‌های باشکوه، از دیگر مصوبات این نشست بود.

نماینده ولی فقیه در مازندران: کارگروه رفع موانع فرزندآوری و ازدواج تشکیل شود ‌
جزئیاتی از میزان اجرای قانون اعطای تابعیت به فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان غیرایرانی
تربیت فرزند در بیان آیت‌الله مجتهدی/ چگونه کودکان دروغ‌گفتن را از والدین می‌آموزند؟
پویش دست‌بوسی مادر در تلویزیون راه افتاد + فیلم
برنامه‌های هفته تکریم بانوان و مادران اعلام شد؛ از مرخصی تشویقی خانم‌های کارمند تا رسیدگی به زنان زندانی
 
 

https://scrapper.ir/21/01/2022/%d8%af%d8%a8%db%8c%d8%b1%d8%ae%d8%a7%d9%86%d9%87%e2%80%8c-%d8%af%d8%a7%d8%a6%d9%85%db%8c-%d8%b4%da%a9%d9%88%d9%87-%d9%85%d8%a7%d8%af%d8%b1%db%8c-%d8%aa%d8%b4%da%a9%db%8c%d9%84-%d9%85-2/