شهید سلیمانی قهرمان مبارزه با صهیونیسم و شهید راه آزادی قدس بود

خبرگزاری مهر:

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، استاد علوم سیاسی دانشگاه تلمسان الجزایر که جهت ارائه گزارشی از سفر خود به جمهوری اسلامی ایران و شرکت در کنفرانس حمایت از مقاومت اسلامی به دیدار نماینده فرهنگی ایران آمده بود، شهید قاسم سلیمانی را قهرمان مبارزه با استکبار جهانی و صهیونیسم و شهید راه آزادی قدس شریف توصیف کرد و اظهار داشت: در سفر به کرمان به زیارت مزار شریف این قهرمان خداجوی امت اسلامی رفتم و از روح بلندش استمداد طلبیدم.

تهران پایتختی پیشرفته، پرتحرک و همیشه بیدار است

وی با ابراز شگفتی از زیبایی، پیشرفت و تمیزی پایتخت جمهوری اسلامی ایران، تهران را پایتختی پیشرفته، پرتحرک و همیشه بیدار توصیف کرد و جایگاه علمی کشورمان را ستود.جایگاه علمی ایران در اختراعات، اکتشافات و پیشرفت‌های علمی خیره کننده است.

مولای محمد الطیب با تأکید بر ایده بزرگ مقام معظم رهبری مبنی بر ایجاد تمدن نوین اسلامی، دانشمندان جوان کشورمان را نقطه امید آینده امت اسلام دانست و جایگاه علمی ایران در اختراعات، اکتشافات و پیشرفت‌های علمی در زمینه‌های علوم فضایی، نانو و پزشکی را در مقایسه با سایر کشورهای اسلامی خیره کننده دانست.

مولای محمد الطیب همچنین در اشاره به تاریخ علم و فرهنگ در جهان اسلام، ایران را مرکز بزرگ تولید علم در زمینه‌های مختلف علوم اسلامی قرآن، حدیث، فقه، تصوف و عرفان بر شمرد و اظهار داشت: ائمه تفسیر، فقه، عرفان و حدیث همچون ابوحنیفه، بخاری، مسلم، فخر رازی، ابن سینا و خوارزمی همه از ایران برخاسته و کاروان علم و دانش را در جهان اسلام راهبری کرده‌اند.

مردم الجزایر از مدافعان جبهه مقاومت هستند

در این دیدار میرآقایی رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران، ضمن تأکید اظهارات الطیب، پشتیبانی و حمایت از جبهه مقاومت اسلامی متشکل از ایران، سوریه، لبنان، عراق و یمن را تنها راه نجات امت اسلامی از چنگال استکبار جهانی و صهیونیسم توصیف کرده، مردم الجزایر را با پیشینه انقلابی خود، از مدافعان جبهه مقاومت توصیف کرد.

وی مواضع انقلابی استاد الطیب را ستوده بر لزوم همفکری و همکاری تمامی وفاداران به خط مقاومت در جهان اسلام و تلاش مشترک در زمینه‌های تبلیغاتی سیاسی و بهره برداری از فضاهای اجتماعی در ترویج اندیشه‌های بلند امام خمینی (ره) و امام خامنه‌ای و آرمان‌های والای انقلاب اسلامی تأکید ورزید.

https://scrapper.ir/20/01/2022/%d8%b4%d9%87%db%8c%d8%af-%d8%b3%d9%84%db%8c%d9%85%d8%a7%d9%86%db%8c-%d9%82%d9%87%d8%b1%d9%85%d8%a7%d9%86-%d9%85%d8%a8%d8%a7%d8%b1%d8%b2%d9%87-%d8%a8%d8%a7-%d8%b5%d9%87%db%8c%d9%88%d9%86%db%8c%d8%b3/