ضیافت زمستانی تماشاخانه‌های پایتخت با ۶۸ نمایش

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش خبرنگار تئاتر ایرنا، بازگشایی روزافزون سالن‌ها و تماشاخانه‌ها برای میزبانی از اجراها، تسریع روند واکسیناسیون و حرکت جامعه به سمت ایمنی نسبی، دمجوز استفاده تماشاخانه از ظرفیت صد در صدی همه و همه دست به دست هم دادند تا آغاز زمستان ۱۴۰۰ خورشیدی با بیشترین شتاب در حوزه تولید و اجرای عمومی آثار نمایشی روزهای خود را پیش ببرد.

از آغازین روز آخرین پاییز قرن و همزمان با آغاز به کار مجدد تالارهای نمایشی برای میزبانی از گروه‌های نمایشی و مخاطبان تئاتر هر چند طی هر هفته شاهد جابه‌جایی رکورد تعداد اجراها و پیوستن هر چه بیشتر تماشاخانه‌ها به صف متقاضیان میزبانی از تئاترها و مخاطبان آثار نمایشی بودیم اما بیشترین رکورد ثبت شده در آن ایام به اجرای ۶۱ اثر نمایشی در تماشاخانه‌های پایتخت مربوط می‌شد

همزمان با ورود به دی‌ماه و با وجود سردی هوا؛ اما تماشاخانه‌ها و سالن‌های نمایشی با قدرت به کار خود ادامه دادند و گویی مسابقه‌ای برای افزایش گرمای تنور اجراها با سرد و سردتر شدن هوا برقرار شده بود. باز هم طی دو دهه نخست دی ماه شاهد جابه‌جایی رکورد تعداد اجراها بودیم.

حال با ورود به هفته پایانی ماه دی، باز هم همان شور، نشاط، گرما و تکاپو را در تماشاخانه‌های پایتخت برای میزبانی از آثار متنوع نمایشی برای اقنای سلایق متنوع و گوناگون مخاطبان را با لذتی وصف ناشدنی شاهد هستیم.

شروع این شکل از میزبانی تماشاخانه‌ها با چاشنی رکوردشکنی آن هم در نخستین ماه زمستان نه تنها حال و هوای تالارهای نمایشی را با شور و حال خاصی همراه کرده که نوید دهنده روزهایی پرشورتر به ویژه در آستانه برگزاری چهلمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر در نیمه بهمن ماه است. روزهایی که اوج هیجان و رقابت در حوزه هنرهای نمایشی کشور را در دو بُعد ملی و بین‌المللی شاهد هستیم.

با احتساب این رویدادها واتفاقات در نهایت ۲۸ سالن، تماشاخانه دولتی و خصوصی در پایتخت طی هفته جاری در مجموع از ۶۸ اثر نمایشی میزبانی می‌کنند.

ضیافت زمستانی تماشاخانه‌های پایتخت با ۶۸ نمایش

روزهای شلوغ تئاترشهر با پنج نمایش احتمالات، بانوی محبوب من، لیلیت، پنگوئن‌های افسرده و تلمیخا

نمایش احتمالات به نویسندگی و کارگردانی علی ‌شمس جدیدترین اثری است که در ‌سالن ‌چهارسو مجموعه تئاترشهر به مدت زمان ۱۰۰ دقیقه از ساعت ۱۹:۳۰ میزبان مخاطبان تئاتر است.

دور دوم اجرای نمایش بانوی محبوب من به نویسندگی آلن جی لرنر با کارگردانی گلاب ‌آدینه بعد از وقفه‌ای ۲۵ روزه، با مدت زمان ۱۶۵ دقیقه (با آنتراکت ۱۵ دقیقه‌ای در میانه اجرا) همه روزه به جز شنبه‌ها ساعت ۱۹ در سالن اصلی مجموعه تئاترشهر به صحنه می‌رود.

نمایش لیلیت به نویسندگی و کارگردانی محمدرضا ‌شاهمردی با مدت زمان ۵۰ دقیقه همه روزه به جز شنبه‌ها ساعت ۱۹:۱۵ در سالن سایه مجموعه تئاترشهر ‌به صحنه می‌رود.

نمایش پنگوئن‌های افسرده به نویسندگی و کارگردانی محمد ‌میرعلی‌اکبری در سالن قشقایی مجموعه تئاترشهر به مدت زمان ۱۰۰ دقیقه از ساعت ۱۹ میزبان مخاطبان تئاتر است.

در نهایت نمایش تملیخا به نویسندگی محمدرضا ‌آزادفرد و کارگردانی بابک ‌پرهام، اولین نمایشی است که بعد از آغاز میزبانی مجدد کارگاه نمایش مجموعه تئاترشهر از آثار نمایشی از ساعت ۱۷:۳۰ به مدت زمان ۴۰ دقیقه به استقبال مخاطبان می‌رود.

ضیافت زمستانی تماشاخانه‌های پایتخت با ۶۸ نمایش

ایرانشهر با رویای شب نیمه تابستان، دُن کیشوت، خون خانه زنان و سایر بازماندگان

نمایش رویای شب نیمه تابستان به نویسندگی ویلیام ‌شکسپیر و کارگردانی امین ‌زندگانی در ‌سالن ‌استاد ‌ناظرزاده ‌کرمانی تماشاخانه ایرانشهر به مدت زمان ۹۰ دقیقه از ساعت ۲۰:۳۰ میزبان مخاطبان تئاتر است.

نمایش دُن کیشوت به نویسندگی و کارگردانی جواد ‌مولانیا بر اساس نمایشنامه دُن کیشوت نوشته میخائیل بولکاگف با ترجمه عارفه ‌قیدی در سالن استاد سمندریان تماشاخانه ایرانشهر به مدت زمان ۱۰۰ دقیقه از ساعت ۱۸ میزبان تماشاگران تئاتر است.

ضیافت زمستانی تماشاخانه‌های پایتخت با ۶۸ نمایش

نمایش خون خانه زنان به طراحی، دراماتورژی و کارگردانی فرشاد یاری در ‌سالن ‌استاد ‌ناظرزاده ‌کرمانی تماشاخانه ایرانشهر از ساعت ۱۸ با مدت زمان ۶۵ دقیقه به صحنه می‌رود.

خون خانه زنان نمایشنامه‌ای است در سه پرده که بر اساس سه گانه فدریکو گارسیا لورکا شاعر و نمایشنامه نویس اسپانیایی با بازخوانی یوسف زنده‌دل نوشته شده است

این نمایشنامه، داستان زنی بی فرزند است که در یک رختشورخانه زندگی می‌کند. انگیزه و آرزوی مادر شدن تمام ذهنش را گرفته و در نهایت دست به کاری فاجعه آمیز می‌زند که انتظار داشتن فرزند باعث می‌شود که زن با این مسئله کنار نیاید. زن در پایان شوهرش را به خاطر مقتصد بودن و اینکه علاقه ای به داشتن فرزند نداشت می‌کشد.

نمایش سایر بازماندگان به نویسندگی ساناز اسدی و کارگردانی مهرداد ‌مصطفوی در سالن استاد سمندریان تماشاخانه ایرانشهر به مدت زمان ۷۵ دقیقه از ساعت ۲۰:۳۰ میزبان تماشاگران تئاتر خواهد بود.

ضیافت زمستانی تماشاخانه‌های پایتخت با ۶۸ نمایش

تماشاخانه استاد انتظامی خانه هنرمندان با آخرین قطره از نیمه پر لیوان و دریازدگی

نمایش آخرین قطره از نیمه پر لیوان به نویسندگی و کارگردانی آرش ‌واحدی با مدت زمان ۶۵ دقیقه همه روزه به جز شنبه‌ها ساعت ۲۰ در سالن انتظامی خانه ‌هنرمندان به صحنه می‌رود.

نمایش دریازدگی به نویسندگی عباس ‌جمالی با طراحی و کارگردانی امیرسپهر ‌تقی‌لو در ‌سالن ‌استاد ‌انتظامی خانه ‌هنرمندان به مدت زمان ۶۰ دقیقه همه روزه به جز شنبه‌ها، ساعت ۱۸:۳۰ به استقبال مخاطبان می‌رود.

ضیافت زمستانی تماشاخانه‌های پایتخت با ۶۸ نمایش

مهرگان با ۶ نمایشِ ماه بر ترک اسب، پیش از صبحانه، شاعر، اسم، کَله پیک‌های آرژانتینی، و پشت بام

نمایش ماه بر تَرکِ اسب پیر به به کارگردانی محمد عبدالهادی، نویسندگی و بازی ایوب ‌آقاخانی در سالن شماره ۱ خانه ‌نمایش ‌مهرگان از ساعت ۲۰ به مدت زمان ۵۰ دقیقه به استقبال مخاطبان می‌رود.

نمایش پیش از صبحانه به نویسندگی یوجین ‌اونیل با ترجمه صادق چوبک و به طراحی و کارگردانی میکاییل ‌شهرستانی در سالن شماره ۲ خانه ‌نمایش ‌مهرگان از ساعت ۱۷:۳۰ با مدت زمان ۲۰ دقیقه به صحنه می‌رود.

ضیافت زمستانی تماشاخانه‌های پایتخت با ۶۸ نمایش

نمایش شاعر به نویسندگی داریو نیکودمی و با طراحی و کارگردانی میکاییل ‌شهرستانی در سالن شماره ۲ خانه ‌نمایش ‌مهرگان از ساعت ۱۸:۳۰ با مدت زمان ۴۰ دقیقه به صحنه می‌رود.

نمایش اسم به نویسندگی مشترک الکساندر دولاپتولیر و ماتیو ‌دولاپورت با ترجمه شهلا ‌حایری، طراحی میکاییل ‌شهرستانی و کارگردانی شیرین ‌فرخنده‌نژاد در سالن شماره ۲ خانه ‌نمایش ‌مهرگان از ساعت ۲۰ با مدت زمان ۷۵ دقیقه به صحنه می‌رود.

نمایش کَله پیک‌های آرژانتینی نویسندگی حسن سالارمنش با طراحی و کارگردانی منصور آقاجانلو با مدت زمان ۵۰ دقیقه همه روزه به جز شنبه‌ها ساعت ۱۹ در سالن شماره ۱ خانه ‌نمایش ‌مهرگان به صحنه می‌رود.

نمایش پشت بام به نویسندگی بهزاد آقاجمالی و کارگردانی رضا فوادی از ساعت ۱۹:۳۰ به مدت زمان ۴۰ دقیقه در سالن شماره ۲ خانه ‌نمایش ‌مهرگان به صحنه می‌رود.

ضیافت زمستانی تماشاخانه‌های پایتخت با ۶۸ نمایش

چمدان، چهارشنبه آخرین روز هفته، قضیه مترانپاژ و راز بیتا در تماشاخانه اهورا

نمایش چمدان به نویسندگی کوبو آبه، ترجمه مصطفی دهقان و کارگردانی آریو ‌راقب ‌کیانی با مدت زمان ۵۵ دقیقه همه روزه به جز شنبه‌ها ساعت ۲۱ در تماشاخانه ‌اهورا ‌به صحنه می‌رود.

ضیافت زمستانی تماشاخانه‌های پایتخت با ۶۸ نمایش

نمایش چهارشنبه آخرین روز هفته که بر اساس داستانی واقعی به نویسندگی مشترک فاطیما برازنده، مهدی مهریار قلمی شده است، با دراماتورژی سیدجواد موسوی و کارگردانی سیاووش مهندسی در تماشاخانه اهورا از ساعت ۱۹ به مدت زمان ۶۰ دقیقه به استقبال مخاطبان می‌رود.

ضیافت زمستانی تماشاخانه‌های پایتخت با ۶۸ نمایش

نمایش قضیه‌ مترانپاژ به نویسندگی الکساندر وامپیلوف، ترجمه مژگان صمدی و کارگردانی رسول ‌صوری در تماشاخانه ‌اهورا به مدت زمان ۷۵ دقیقه از ساعت ۱۷ میزبان مخاطبان تئاتر است.

نمایش راز بیتا به نویسندگی امیرحسین مفیدی و کارگردانی علی مسرور با مدت زمان ۴۰ دقیقه همه روزه به جز شنبه‌ها ساعت ۲۱ در تماشاخانه ‌اهورا ‌به صحنه می‌رود.

میزبانی سپند از روغن کنجد و قتل در کاخ

نمایش روغن کنجد به نویسندگی ایمان صدیق و کارگردانی آرمان ‌شهبازی همه روزه به جز شنبه‌ها در سالن شماره ۲ پردیس ‌سپند از ساعت ۲۱ به مدت زمان ۶۵ پذیرای مخاطبان خود خواهد بود.

نمایش قتل در کاخ به نویسندگی مشترک جاناتان سی‌یر، هنری شیلدز و هنری لویز با ترجمه و کارگردانی پوریا جعفرپورکاشی ساعت ۲۱ در سالن شماره یک پردیس تئاتر سپند به صحنه می‌رود.

ضیافت زمستانی تماشاخانه‌های پایتخت با ۶۸ نمایش

میزبانی مولوی از شب شَک، برنده سهمی نمی‌برد و بخوابم یا روایت شب پنجره‌ای

نمایش شبِ شَک به کارگردانی امیرحسین بریمانی و تهیه‌کنندگی نوید ‌محمدزاده در سالن کوچک تالار ‌مولوی به مدت زمان ۶۰ دقیقه از ساعت ۱۸:۳۰ میزبان مخاطبان تئاتر خواهد بود.

نمایش شب شَک پیش از این در بیست‌وسومین جشنواره تئاتر دانشگاهی ایران برنده تندیس بازیگر نقش اول و تندیس کارگردانی شده است

در خلاصه داستان این اثر نمایش آمده: سه نفر در شرکت اصلی کار می‌کنند و ماجراهایی بین آنها اتفاق می‌افتد. یکی از اعضای شرکت اصلی می‌خواهد استعفا دهد. رییس مخالف است ولی آبدارچی که کلیدها هم دست اوست نظری ندارد. حال فرد استعفا دهنده باید نظر آبدارچی را جلب کند و …

ضیافت زمستانی تماشاخانه‌های پایتخت با ۶۸ نمایش

نمایش برنده سهمی نمی‌برد به نویسندگی مشترک کیهان پرچمی و حسام مقتدائی با کارگردانی کیهان پرچمی در سالن اصلی تالار ‌مولوی از ساعت ۲۰ با مدت زمان ۵۰ دقیقه به صحنه می‌رود.

نمایش برنده سهمی نمی‌برد علاوه بر کاندیدا شدن به عنوان بهترین نمایشنامه و بهترین بازیگری مرد، مقاوم دوم بهترین طراحی صحنه را از بیست‌وسومین جشنواره بین‌المللی تئاتر دانشگاهی دریافت کرده است

نمایش بخوابم یا روایت شب پنجره‌ای به نویسندگی و کارگردانی پریسا ‌نوروزی از ساعت ۱۷ به مدت زمان ۴۵ دقیقه در سالن کوچک تالار ‌مولوی به صحنه می‌رود.

ضیافت زمستانی تماشاخانه‌های پایتخت با ۶۸ نمایش

دیوار چهارم با تراس و اصوات سرگردان

نمایش تراس به نویسندگی ژان ‌کلود ‌کری‌یر با ترجمه اصغر ‌نوری و به کارگردانی مجید ‌اقبالی در مجموعه ‌تئاتر ‌دیوار ‌چهارم از ساعت ۲۱ با مدت زمان ۷۰ دقیقه به صحنه می‌رود.

نمایش اصوات سرگردان به نویسندگی زهرا برزگر و کارگردانی سعید ‌داخ در مجموعه ‌تئاتر ‌دیوار ‌چهارم به مدت زمان ۵۰ دقیقه از ساعت ۱۹ میزبان مخاطبان تئاتر است.

ضیافت زمستانی تماشاخانه‌های پایتخت با ۶۸ نمایش

می‌خواستم اسب باشم و کباب در عمارت نوفل‌لوشاتو

نمایش می‌خواستم اسب باشم به نویسندگی محمد ‌چرم‌شیر و کارگردانی عباس ‌غفاری عمارت ‌نوفل‌لوشاتو از ساعت ۲۰:۳۰ به مدت زمان ۵۰ دقیقه به استقبال مخاطبان می‌رود.

بنا به اعلام گروه نمایش می‌خواستم اسب باشم، دیدن این اثر نمایشی برای افراد زیر ۱۳ سال ممنوع است.

نمایش کباب به نویسندگی علی ‌صفری و کارگردانی رها ‌حاجی‌زینل همه روزه به جز شنبه‌ها در عمارت ‌نوفل‌لوشاتو از ساعت ۱۸:۱۵ به مدت زمان ۷۵ پذیرای مخاطبان خود خواهد بود.

ضیافت زمستانی تماشاخانه‌های پایتخت با ۶۸ نمایش

اتوبان سکوت از تماشاخانه ماه

نمایش اتوبان سکوت به نویسندگی شهرام ‌کرمی و کارگردانی بهنام هدایتی در تماشاخانه ماه حوزه ‌هنری به مدت زمان ۵۰ دقیقه از ساعت ۱۸ میزبان مخاطبان تئاتر خواهد بود.

ضیافت زمستانی تماشاخانه‌های پایتخت با ۶۸ نمایش

دستان پُر شهرازد با هفت نمایش

نمایش اسکار به نویسندگی و کارگردانی رضا ‌حسین‌زاده در سالن صنوبر پردیس ‌تئاتر ‌شهرزاد به مدت زمان ۷۰ دقیقه از ساعت ۱۹:۳۰ میزبان مخاطبان تئاتر خواهد بود.

نمایش سیاهچاله به نویسندگی و کارگردانی لادن ‌قناد در سالن صنوبر پردیس ‌تئاتر ‌شهرزاد به مدت زمان ۸۰ دقیقه از ساعت ۲۱:۱۵ میزبان مخاطبان تئاتر خواهد بود.

ضیافت زمستانی تماشاخانه‌های پایتخت با ۶۸ نمایش

نمایش وُیتسِک به نویسندگی و کارگردانی محمدرضا ‌آگاه (با اقتباسی از متن گئورگ بوشنر) با مدت زمان ۶۵ دقیقه همه روزه به جز شنبه‌ها ساعت ۱۷:۳۰ در سالن ارکیده پردیس ‌تئاتر ‌شهرزاد ‌به صحنه می‌رود.

این اثر درخشان و ضد جنگ گئورگ بوشنر روایت کننده داستان وُیتسِک، سربازِ فقیری است که تنها وظیفه‌ی او تراشیدنِ ریشِ سروان و تنها داراییِ او همسرش ماری است. ماری در انتها وُیتسِک را رها می کند و این، شروعِ یک پایان است.

نمایش بک تو بلک به نویسندگی، طراحی و کارگردانی سجاد ‌افشاریان با مدت زمان ۷۰ دقیقه همه روزه به جز شنبه‌ها  در دو سانس ۱۸ و ۲۰ در سالن گلایل پردیس ‌تئاتر ‌شهرزاد به صحنه می‌رود.

ضیافت زمستانی تماشاخانه‌های پایتخت با ۶۸ نمایش

نمایش شترمرغ به نویسندگی، طراحی و کارگردانی محمد ‌لهراسبی ساعت ۲۰:۱۵ با مدت زمان ۷۵ دقیقه در سالن ارکیده پردیس ‌تئاتر ‌شهرزاد به صحنه می‌رود.

نمایش سگ‌های انباری به نویسندگی کوینتین ‌تارانتینو و دراماتورژی و کارگردانی مهدی ‌اشرافی در سالن ارکیده پردیس ‌تئاتر ‌شهرزاد به مدت زمان ۶۰ دقیقه از ساعت ۱۹:۳۰ میزبان مخاطبان تئاتر خواهد بود.

ضیافت زمستانی تماشاخانه‌های پایتخت با ۶۸ نمایش

نمایش داستان سفر درخت توت تنهای خونه مادری بعد از یک دوره افسردگی کوتاه مدت به نویسندگی و کارگردانی کوروش ‌کلانتری با مدت زمان ۴۵ دقیقه همه روزه به جز شنبه‌ها ساعت ۱۷ در سالن صنوبر پردیس ‌تئاتر ‌شهرزاد ‌به صحنه می‌رود.

ضیافت زمستانی تماشاخانه‌های پایتخت با ۶۸ نمایش

تماشاخانه ملک میزبان پلاک هفت، صفحه بی پایان و قتل در عمارت هاوِرشِم

نمایش پلاک هفت به نویسندگی عرفان اصغرپور و کارگردانی مهدی پسرعلی با مدت زمان ۵۰ دقیقه همه روزه به جز شنبه‌ها ساعت ۱۹ در تماشاخانه ‌ملک ‌به صحنه می‌رود.

نمایش صفحه بی پایان به نویسندگی و کارگردانی محمدرضا کشتکار در تماشاخانه ‌ملک به مدت زمان ۶۵ دقیقه از ساعت ۱۷:۳۰ میزبان تماشاگران تئاترخواهد بود.

ضیافت زمستانی تماشاخانه‌های پایتخت با ۶۸ نمایش

نمایش قتل در عمارت هاوِرشِم به نویسندگی مشترک جاناتان سیر، هنری شیلدز، هنری لوئیس، ترجمه لیلا قنبر و کارگردانی عطا ‌کشاورزجود در تماشاخانه ملک از ساعت ۲۰:۳۰ به مدت زمان ۱۰۰ دقیقه به استقبال مخاطبان می‌رود.

ضیافت زمستانی تماشاخانه‌های پایتخت با ۶۸ نمایش

پوزه چرمی و کشیدگی عضلات زمان در تماشاخانه شانو

نمایش پوزه چرمی به نویسندگی هلموت ‌کراوزر، ترجمه علیرضا ‌کوشک‌جلالی و با کارگردانی محمدعلی زمانی به مدت زمان ۸۰ دقیقه همه روزه به جز شنبه‌ها ساعت ۱۹ در تماشاخانه ‌شانو ‌به صحنه می‌رود.

نمایش کشیدگی عضلات زمان به نویسندگی و کارگردانی علیرضا ‌شیخی در تماشاخانه ‌شانو به مدت زمان ۶۰ دقیقه از ساعت ۲۱ میزبان مخاطبان تئاتر خواهد بود.

ضیافت زمستانی تماشاخانه‌های پایتخت با ۶۸ نمایش

تالار حافظ با چیزی شبیه زندگی و اکوئوس

نمایش چیزی شبیه زندگی به نویسندگی زنده‌نام حسین پناهی و کارگردانی علیرضا ‌مهران از ساعت ۲۰ به مدت زمان ۷۵ دقیقه در تالار حافظ به صحنه می‌رود.

نمایش اِکوئوس به دراماتورژی پیروز ‌محمدی و کارگردانی محمدرضا ‌بصیری در تالار حافظ به مدت زمان ۷۰ دقیقه از ساعت ۱۸ میزبان مخاطبان تئاتر خواهد بود.

ضیافت زمستانی تماشاخانه‌های پایتخت با ۶۸ نمایش

بر پا شدن عمارت قجری در تماشاخانه سنگلج

نمایش عمارت قجری به نویسندگی نیاز اسماعیل‌پور و کارگردانی مریم ‌باقری در تماشاخانه سنگلج  به مدت زمان ۷۰ دقیقه از ساعت ۱۹ میزبان تماشاگران تئاترخواهد بود.

نمایش عمارت قجری پنجشنبه و جمعه‌های هر هفته در دو سانس ۱۷ و ۱۹ اجرا خواهد داشت.

ضیافت زمستانی تماشاخانه‌های پایتخت با ۶۸ نمایش

آغوش باز در مرکز تئاتر کانون پرورش فکری برای کودکان با شب دوست داشتنی، نوازنده‌ای که ماه را می‌نواخت و لاکپشت و خرگوش

نمایش شب دوست داشتنی به نویسندگی و کارگردانی سیدحسین فدایی‌حسین در مرکز تولید تئاتر و تئاتر عروسکی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان همه روزه به جز شنبه‌ها ساعت ۱۶:۳۰ ویژه مخاطبان خردسال اجرا می‌شود.

نمایش نوازنده‌ای که ماه را می‌نواخت نیز دیگر اثر تئاتری است که ساعت ۱۷:۳۰ در سالن گلستان مرکز تئاتر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به نویسندگی مجید بوربور با طراحی و کارگردانی حسین ‌چراغی میزبان کودکان و نوجوانان علاقه‌مند به تئاتر خواهد بود.

نمایش نوازنده‌ای که ماه را می‌نواخت با تکنیک تئاتر کاغذی و تئاتر با کاغذ اجرا می‌شود و برای گروه سنی کودک و نوجوان مناسب است

همچنین نمایش محیطی لاک‌پشت و خرگوش به نویسندگی منوچهر اکبرلو نمایشنامه‌نویس حوزه کودک و نوجوان و کارگردانی سعید صادقی، دیگر اثر نمایشی است که همه روزه ساعت ۱۵:۳۰ در محوطه باز مرکز تئاتر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان اجرا می‌شود و مخاطبان می‌توانند این نمایش محیطی را به صورت رایگان تماشا کنند.

ضیافت زمستانی تماشاخانه‌های پایتخت با ۶۸ نمایش

خانم حوا و اختلال در تالار محراب

نمایش عروسکی خانم حوا به نویسندگی و کارگردانی علیرضا ‌ناصحی در سالن ‌سالن ‌استاد ‌جمشید ‌لایق تالار ‌محراب از ساعت ۱۸ به مدت زمان ۴۰ دقیقه به استقبال مخاطبان می‌رود.

این اثر نمایشی پیش از این در جشنواره تئاتر عروسکی تهران-مبارک در سال ۱۳۹۹ به صحنه رفته است.

ضیافت زمستانی تماشاخانه‌های پایتخت با ۶۸ نمایش

نمایش اختلال به نویسندگی مسعود ‌طیبی و کارگردانی بابک محمودزاده همه روزه به جز شنبه‌ها ساعت ۱۸:۳۰ به مدت زمان ۴۰ دقیقه در سالن استاد جمیله شیخی تالار ‌محراب به صحنه می‌رود.

ضیافت زمستانی تماشاخانه‌های پایتخت با ۶۸ نمایش

هدیه سحرآمیز تالار هنر

همزمان با پایان یافتن کار بازسازی، نوسازی و به‌سازی تالار هنر نمایش هدیه سحرآمیز نوشته حمزه اقبالی و به کارگردانی مهدی خجستگی آغازگر اجراهای تالار هنر به عنوان تنها سالن اختصاصی تئاتر کودک ونوجوان است. این اثر نمایشی همه روزه به جز شنبه‌ها ساعت ۱۸ با مدت زمان ۴۵ دقیقه میزبان مخاطبان است.

ضیافت زمستانی تماشاخانه‌های پایتخت با ۶۸ نمایش

میزبانی تماشاخانه هیلاج از «ص.عه» و شام خداحافظی

نمایش ص.عه به نویسندگی مشترک امیرعلی ‌ابراهیمی و هانیه ‌بهاری با کارگردانی امیرعلی ‌ابراهیمی با مدت زمان ۸۰ دقیقه همه روزه به جز شنبه‌ها ساعت ۱۹:۴۵ در تماشاخانه ‌هیلاج ‌به صحنه می‌رود.

نمایش ص.عه به صورت بسیار موشکافانه و تخصصی توسط مشاور روان شناسی گروه تولید تئاتر مربع، معیار سنجی و اصلاح شده اما واقع‌گرایانه نیست. تجسمات یک ذهن روان پریش را می‌بینید اما اکسپرسیو نیست. بسیار کمیک, پر از شوخی (مشخصا دارای استندآپ کمدی و صحنه‌های کمدی اسلپ استیک است) اما کمدی نیست. در آن موضوع قتل با جزئیات بررسی شده و لحظات دلهره آور دارد اما ترسناک نیست. بسیار منسجم و نامنظم است. تعیین اینکه این اثر چیست با تو. ما، یعنی گروه تولید تئاتر مربع، در توضیح این اثر فقط می‌توانیم بگوییم (تا سقف توانایی ممکن ما) «ص.عه» تئاتری خوش کیفیت است

نمایش شام خداحافظی به نویسندگی مشترک متیو دولاپورت، الکساندر دولا پتولیر با ترجمه ساناز ‌فلاح‌فرد و دراماتورژی و کارگردانی داریوش ‌شهبازی در تماشاخانه ‌هیلاج به مدت زمان ۷۰ دقیقه همه روزه به جز شنبه‌ها، ساعت ۱۸:۱۵ به استقبال مخاطبان می‌رود.

ضیافت زمستانی تماشاخانه‌های پایتخت با ۶۸ نمایش

دوشیزه، هزار و یک مکر و پیوند خونی در خانه ‌هنر ‌آبان

نمایش دوشیزه به نویسندگی و کارگردانی حامد ‌شیخی بر اساس دو نمایشنامه اطلسی های لگد مال شده نوشته تنسی ویلیامز و مرگ و دوشیزه اثر آریل دورفمان در مجموعه ‌خانه ‌هنر ‌آبان به مدت زمان ۴۰ دقیقه از ساعت ۲۰:۳۰ میزبان مخاطبان تئاتر خواهد بود.

نمایش هزار و یک مکر نویسندگی شهناز ‌روستایی و کارگردانی محمد علایی در مجموعه ‌خانه ‌هنر ‌آبان به مدت زمان ۶۰ دقیقه از ساعت ۱۷ میزبان تماشاگران تئاترخواهد بود.

نمایش پیوند خونی به نویسندگی آثول ‌فوگارد و طراحی و کارگردانی اشکان ‌صادقی همه روزه به جز شنبه‌ها ساعت ۱۹ به مدت زمان ۶۰ دقیقه در مجموعه ‌خانه ‌هنر ‌آبان به صحنه می‌رود.

ضیافت زمستانی تماشاخانه‌های پایتخت با ۶۸ نمایش

والس نقاب‌ها، آشغالی‌ها و این مکان مجهز به دوربین مدار بسته می‌باشد در خانه نمایش دا

نمایش والس نقاب‌ها به نویسندگی مشترک هانا صالحی‌راد، مهدی تنگ‌عیش و کارگردانی هانا صالحی‌راد از ساعت ۱۹:۳۰ به مدت زمان ۶۰ دقیقه در خانه نمایش دا به استقبال مخاطبان می‌رود.

در توضیح نمایش والس نقاب‌ها که در آن از تکنیک نمایش‌درمانی (دراماتراپی) استفاده شده است آمده: فروغ زنی است تنها که دچار فروپاشی روانی شده و در یک بهداری نظامی نگهداری می‌شود، او متهم است به همکاری با گروهک منافقین در عملیات مرصاد. دکتر منصوری با او مصاحبه می‌کند و از طریق نمایش درمانی سعی در تخلیه اطلاعاتی و درمان وی دارد. فروغ در این پروسه تمام خاطراتش را با دکتر بازی می‌کند.

نمایش آشغالی‌ها به نویسندگی و کارگردانی محسن غلام‌نژاد در خانه ‌نمایش ‌دا به مدت زمان ۷۵ دقیقه از ساعت ۱۸ میزبان تماشاگران تئاترخواهد بود.

نمایش این مکان مجهز به دوربین مدار بسته می‌باشد به نویسندگی شهرام سلطانی و کارگردانی شایان ‌تارخ در خانه ‌نمایش ‌دا به مدت زمان ۵۰ دقیقه از ساعت ۱۹:۴۵ میزبان مخاطبان تئاتر خواهد بود.

ضیافت زمستانی تماشاخانه‌های پایتخت با ۶۸ نمایش

آزادی تازه تماشاخانه سیمرغ

نمایش آزادی تازه به نویسندگی استانیسلاو ویتکیه‌ویچ، ترجمه علی شمس با کارگردانی سعید نصیری در تماشاخانه ‌سیمرغ به مدت زمان ۵۵ دقیقه از ساعت ۲۰ میزبان مخاطبان تئاتر خواهد بود.

ضیافت زمستانی تماشاخانه‌های پایتخت با ۶۸ نمایش

برپایی کافه پولشری الهام پاوه‌نژاد در کافه ‌گالری ‌باروک 

نمایش کافه پولشری به نویسندگی آلن وتز با ترجمه اصغر ‌نوری و دراماتورژی و کارگردانی الهام ‌پاوه‌نژاد با مدت زمان ۵۰ دقیقه همه روزه به جز شنبه‌ها ساعت ۲۰ در کافه ‌گالری ‌باروک ‌به صحنه می‌رود

ضیافت زمستانی تماشاخانه‌های پایتخت با ۶۸ نمایش

داستان خرس‌های پاندا و نمایش اسپانیایی در تماشاخانه استاد جمشید مشایخی

نمایش داستان خرس‌های پاندا به نویسندگی ماتئی ‌ویسنی‌یک با ترجمه هانیه رجبی، دراماتورژی مشترک مهتا ‌احمدی و حسین مطیع امیری به کارگردانی مهتا ‌احمدی در تماشاخانه ‌استاد ‌جمشید ‌مشایخی به مدت زمان ۷۵ دقیقه همه روزه به جز شنبه‌ها، ساعت ۲۰:۳۰ به استقبال مخاطبان می‌رود.

داستان خرس های پاندا نوشته ماتئی ویسنیک روایت گر زندگی مردی است که در آستانه تحول بزرگی در زندگی قرار دارد و به واسطه اتفاقات غیر منتظره ای که رخ خواهد داد آماده این تحول عمیق و شگرف خواهد شد

نمایش نمایش اسپانیایی یا از تپش افتاده به نویسندگی یاسمینا ‌رضا با ترجمه مشترک زهرا قربان‌خانلو و غلامحسین ‌دولت‌آبادی و کارگردانی شاهین ‌چگینی در تماشاخانه ‌استاد ‌جمشید ‌مشایخی از ساعت ۱۸ با مدت زمان ۹۰ دقیقه به صحنه می‌رود.

ضیافت زمستانی تماشاخانه‌های پایتخت با ۶۸ نمایش

میزبانی تماشاخانه سرو از «۱۴۱۷»

نمایش «۱۴۱۷» به نویسندگی سعید آلبوبادی و کارگردانی سیدامیر ‌حسینی در تماشاخانه ‌سرو انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس از ساعت ۱۹ به مدت زمان ۵۰ دقیقه به استقبال مخاطبان می‌رود.

ضیافت زمستانی تماشاخانه‌های پایتخت با ۶۸ نمایش

کشف حجاب رضاخانی در «مرثیه غیرت» به میزبانی فرهنگسرای خاوران

نمایش مرثیه غیرت کاری گروهی از گروه فرهنگی هنری نینوا که تمام عوامل آن از نویسنده، کارگردان، بازیگران و عوامل فنی همگی از دل بچه‌های مسجد بیرون آمده است به تهیه‌کنندگی سعید محمدی به مناسبت روز ۱۷ دی ماه به عنوان سالروز کشف حجاب رضاخانی همه روزه ساعت ۱۹ در سالن شهید مطهری فرهنگسرای خاوران به استقبال مخاطبان می‌رود.

نمایش مرثیه غیرت؛ در بازه زمانی ایام کشف حجاب رضاخانی رخ می‌دهد و داستان چند جوان لوطی‌منش تهرانی است که دستور کشف حجاب از سوی شهربانی به آنها داده می‌شود اما در این مسیر این جوانان با خوش غیرتی که از خود نشان می‌دهند در مسیر هدایت قرار می‌گیرند. همچنین از دل این داستان فلاش‌بکی به اعماق تاریخ می‌زنیم و ماجرای شمعون یهودی و مسلمان شدن ۸۰ نفر از یهودیان توسط نور چادر حضرت زهرا (س) به نمایش گذاشته می‌شود.

ضیافت زمستانی تماشاخانه‌های پایتخت با ۶۸ نمایش

بازگشت محمد حاتمی با رادیکال هفت ممیز هفت در  سالن نقطه عطف

نمایش رادیکال هفت ممیز هفت به نویسندگی مریم تاجیک و کارگردانی محمد ‌حاتمی با مدت زمان ۷۰ دقیقه همه روزه به جز شنبه‌ها ساعت ۱۹ در  سالن نقطه عطف ‌به صحنه می‌رود.

این اثر نمایشی که با بازی محمد ‌حاتمی و آشا ‌محرابی بعد از دوری سه ساله حاتمی از صحنه‌ها تئاتر میزان مخاطبان خواهد بود روایت کننده داستان زن و مردی است که پس از انفجار هواپیما در جزیره‌ای ناشناخته همدیگر را پیدا می‌کنند. آن دو علیرغم اینکه دشمن هم هستند، اما بی خبر از دمشنی‌شلت به یکدیگر دل‌ بسته‌اند.

ضیافت زمستانی تماشاخانه‌های پایتخت با ۶۸ نمایش

کمدی رستگاری در سالن آمفی‌تئاتر لقمان حکیم

نمایش کمدی رستگاری به نویسندگی امین داوری و کارگردانی معراج داوری در سالن آمفی‌تئاتر لقمان حکیم به مدت زمان ۶۰ دقیقه از ساعت ۱۹ میزبان مخاطبان تئاتر خواهد بود.

ضیافت زمستانی تماشاخانه‌های پایتخت با ۶۸ نمایش