هیات‌های مذهبی می توانند گره‌های بزرگی را باز کنند

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش خبرنگار معارف ایرنا حجت الاسلام محمد قمی روز دوشنبه در نشست هیات داوران مهرواره هوای نو در مجموعه فرهنگی شهدای سرچشمه گفت: هیات یک نهاد مردمی دیرپاست که همواره منشا کارهای مفید بوده است. 
وی با تجلیل از برگزارکنندگان مهرواره هوای نو گفت: من مشتاقانه و گام به گام زحمات دوستان را دنبال می کنم و در حمایت از این مهرواره مصمم هستم.
قمی ادامه داد: مهرواره هوای نو یک پدیده اجتماعی و یک نهاد اجتماعی مردم پایه باید باشد. این مهرواره شجره طیبه و منشا برکات بسیاری خواهد بود.
وی ادامه داد: این مهرواره یک کار سازمانی نیست بلکه عده ای از نخبگان و صاحبان ذوق و هنر توانستند یک اتفاق موثر رو به جلو و رویداد ذهنیت ساز را در این عرصه مهم حیات اجتماعی را رقم بزنند.

وحید ملتجی دبیر نخستین مهرواره هوای نو گفت: با توجه به پایان یافتن مهلت اعلام شده در فراخوان این مهرواره، ۲۹ هزار و ۲۸۰ اثر در سه بخش هیات، ستایشگران اهل بیت (ع) و کتاب سال هیات دریافت شده است. مجموع کل شرکت‌کنندگان در مهرواره هوای نو  هفت هزار و ۴۹۹ نفر ثبت نام شده در سه بخش اصلی بوده‌اند که از بین این تعداد، ۲ هزار و ۲۸۵ نفر با سه هزار و ۹۰۳ اثر در بخش ستایشگران اهل بیت (ع)، چهار هزار و ۵۷۹ نفر با ۲۴ هزار و ۵۲۲ اثر در بخش هیات و ۶۳۵ نفر با ۸۵۵ اثر در بخش کتاب هیات ثبت نام نموده اند.

ملتجی درباره رشته هایی که با استقبال روبرو شده، گفت : از میان تمامی رشته‌های مهرواره هوای نو، رشته نسل حسینی در بخش هیات با ۲ هزار و ۴۴۷ اثر ارسال‌شده، بیشترین میزان ثبت نام را به خود اختصاص داده است. در بخش کتاب هیات نیز رشته شعر و نوحه با ارسال ۲۰۵ اثر بیشترین استقبال را داشته است و از بین استان‌های شرکت‎ کننده در این مهرواره، استان اردبیل با شرکت ۶۲۲ نفر در صدر قرار گرفت.

در بخش هیات، استان خوزستان با حضور ۳۹۳ شرکت‌کننده بیشترین تعداد شرکت‌کنندگان را در این رشته به خود اختصاص داده است. در رشته ستایشگران اهل بیت (ع) نیز استان اردبیل با ۲۴۷ شرکت‌کننده در صدر قرار دارد و در حوزه کتاب هیات، استان مازندران با ۱۰۷ شرکت ‎کننده بیشترین تعداد شرکت ‎کنندگان را در این بخش داشته است.  

استان اردبیل با ۶۲۲ نفر شرکت‌کننده، اصفهان با ۵۹۸ شرکت‌کننده، خوزستان با ۵۵۵ شرکت‌کننده و چهارمحال و بختیاری با ۳۹۵ شرکت‌کننده، به ترتیب چهار استان برتر از نظر تعداد شرکت‌کنندگان در این مهرواره هستند.

این خبر درحال تکمیل است…

https://dailybulletin.ir/10/01/2022/%d9%87%db%8c%d8%a7%d8%aa%e2%80%8c%d9%87%d8%a7%db%8c-%d9%85%d8%b0%d9%87%d8%a8%db%8c-%d9%85%db%8c-%d8%aa%d9%88%d8%a7%d9%86%d9%86%d8%af-%da%af%d8%b1%d9%87%e2%80%8c%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%a8%d8%b2%d8%b1/