ترجمه«خون‌خراب» جی.کی رولینگ چاپ شد/پنجمین‌داستان کورمورن استرایک

خبرگزاری مهر:

به گزارش خبرنگار مهر، رمان «خون‌خراب» نوشته جی.کی.رولینگ به‌تازگی با ترجمه ویدا اسلامیه توسط انتشارات کتابسرای تندیس منتشر و راهی بازار نشر شده است. نسخه اصلی این‌کتاب سال ۲۰۲۰ منتشر شده است.

«سفیدی مرگبار»، «ردپای شیطان» و … ازجمله آثار خالق هری‌پاتر هستند که پیش‌تر با ترجمه ویدا اسلامیه توسط این‌ناشر منتشر شده‌اند.

«خون‌خراب» پنجمین کتاب از سری پلیسی «ضربت» (استرایک) است که شخصیت محوری آن کارآگاه کورمون استرایک است. در این‌کتاب، وقتی کورمورن استرایک برای دیدار با خانواده‌اش به کورتوال سفر می‌کند، زنی به امید یافتن مادرش، از او درخواست کمک می‌کند. مادرش مارگو بامبورو در سال ۱۹۷۴، به طور مرموزی گم شده است.

استرایک هرگز به هیچ پرونده‌ خاک خورده‌ای رسیدگی نکرده است، چه رسد به پرونده‌ای جامانده در چهل سال قبل. اما به رغم احتمال ضعیف موفقیت در این پرونده، وسوسه می شود و آن را می‌پذیرد و این نیز به فهرست پرونده‌هایی اضافه می‌شود که استرایک و شریکش رابین الاکوت در دست رسیدگی دارند. رابین از یک سو با مشکلات طلاق پردردسر و جلب ناخواسته‌ توجه مردها دست به گریبان است و از سوی دیگر با احساساتش نسبت به استرایک می‌جنگد.

در ادامه داستان، وقتی استرایک و رابین به بازرسی ناپدید شدن مارگو می‌پردازند، با پرونده‌ی شیطانی پیچیده‌ای مواجه می‌شوند که سرنخ‌هایش عبارتند از کارت‌های تاروت، یک قاتل زنجیره‌ای روان‌پریش و شاهدهایی که چندان قابل اعتماد نیستند. در این بازرسی معلوم می‌شود حتی پرونده‌های چند دهه قبل نیز ممکن است مرگبار از آب درآیند …

این‌کتاب در یک‌دوره دوجلدی با هزار و ۲۴۸ صفحه و قیمت ۳۶۰ هزار تومان منتشر شده است.

ترجمه«خون‌خراب» جی.کی رولینگ چاپ شد/پنجمین‌داستان کورمورن استرایک