برنامه‌های بزرگداشت شهید سلیمانی در طول سال ادامه دارد

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، محمدمهدی اسماعیلی در جمع خبرنگاران درباره بزرگداشت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی گفت: موضوع شهید حاج قاسم سلیمانی و بزرگداشت مکتب حاج قاسم یکی از برنامه‌های اصلی مجموعه وزارتخانه است. 

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار داشت: امسال هم برنامه‌های وزارتخانه برای بزرگداشت سردار دلها صرفا به همین ایام سالروز شهادت موکول نشد و در طول سال ادامه دارد. بخش ویژه ای در رویدادهای مختلفی همچون جشنواره‌های فیلم و تئاتر فجر بنام شهید حاج قاسم سلیمانی در نظر گرفته شده است. 

وی خاطرنشان کرد: در همه تولیدات فرهنگی و هنری تاکید شده یک سر فصل مشخص برای تبیین مکتب حاج قاسم سلیمانی لحاظ شود.

مردم از فرصت شبکه های اجتماعی استفاده کنند

اسماعیلی در بخش دیگری درباره آموزش فضای مجازی و شبکه اجتماعی، بیان کرد: فضای مجازی دغدغه و توقع مردم است، در حوزه مرکز توسعه فرهنگ و هنر در فضای مجازی، بر اساس مصوبات امسال شورای عالی فضای مجازی تکالیف قانونی داریم که مهمترین آن افزایش سواد رسانه‌ای است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: بخش زیادی از زمان و زندگی مردم در فضای مجازی شکل می‌گیرد بسیار از کارهای آنها بر بستر شبکه اجتماعی و فضای مجازی انجام می‌شود. 

مصمم به کاهش آسیب های فضای مجازی هستیم

عضو شورای عالی فضای مجازی، گفت: مسیر سامان‌دهی فضای مجازی «نقش‌آفرینی مثبت» و جلوگیری از اشکالات است. مردم باید در فضای مجازی فعال باشند، از فرصت و ظرفیت خوبی که شبکه‌های اجتماعی در اختیار آنها گذاشته، استفاده کنند، اما در عین حال باید از مضرات آن هم جلوگیری شود.

اسماعیلی ساماندهی فضای مجازی را کاری مشترک و میان‌ دستگاهی دانست و افزود: این موضوع را دنبال می‌کنیم. مجموعه اقدامات خوبی هم برای فضای مجازی در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شروع شده و محصولات و محتواهای اثربخشی در حوزه سواد رسانه‌ای انجام گرفته، ما مصمم به کاهش آسیب‌های این حوزه هستیم.

به گزارش ایرنا، آیین سوگواره فاطمی که به مناسبت شهادت فاطمه زهرا (س) و بزرگداشت نام و یاد سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی بعداز ظهر روز چهارشنبه (١۵ دیماه) و با حضور محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، معاون و مدیران این وزارتخانه و جمع زیادی از اصحاب فرهنگ و هنر و رسانه، شاعران و ادیبان، حافظان و خادمان قرآن و اقشار مختلف مردم در خیمه عزاداری در محل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.

در این مراسم علاوه بر سخنرانی حجت‌الاسلام سیدهاشم حسینی، استاد اخلاق و تبیین شخصیت فردی اجتماعی حضرت زهرا(س)، یوسفعلی میرشکاک و افشین اعلا در ثنای حضرت زهرا (س) به شعرخوانی پرداختند و حاج مرتضی طاهری از مداحان اهل بیت(ع) در مصیبت و سوگ بانوی دو عالم مدیحه‌سرایی کرد.

در حاشیه این مراسم عزاداری، تابلو نقاشی خادم شهید با مضمون سردار دلها جدیدترین اثر حسن روح‌الامین از هنرمندان کشور با توسط محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی رونمایی شد.

برنامه‌های بزرگداشت شهید سلیمانی در طول سال ادامه دارد