نخستین شماره «گاهنامه ادبیات دینی کودک و نوجوان» رونمایی می‌شود

خبرگزاری مهر:

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی انتشارات به‎‌نشر، مراسم رونمایی از نخستین شماره «گاهنامه ادبیات دینی کودک و نوجوان» شنبه ۱۸ دی ماه با حضور جمعی از پژوهشگران، نویسندگان و شاعران ادبیات کودک و نوجوان در تهران برگزار می‌شود.

«گاهنامه ادبیات دینی کودک و نوجوان»، نشریه‌ای است که بر نقد و نظر پیرامون مجموعه مسائل ادبیات دینی مرتبط با مخاطب کودک و نوجوان متمرکز است و به طرح دیدگاه‌های صاحب‌نظران این عرصه می‌پردازد. گستره موضوعی این مباحث از تعاریف مبنایی تا جزئی‌ترین مسأله‌های کاربردی دست اندرکاران تولید این گونه ادبی است.

این نشریه به مدیرمسئولی حسین سعیدی و سردبیری سیداحمدمیرزاده و با مطالبی از صاحب‌نظران ادبیات حوزه کودک و نوجوان همچون سید جوادبهشتی، غلامرضاحیدری ابهری، علیرضا سبحانی‌نسب، مرتضی دانشمند،عبدالعظیم کریمی،علی‌محمد رفیعی، سیدمحمدمهاجرانی، محسن هجری، محمودپوروهاب، انسیه‌سادات موسویان و … در ۱۸۰ صفحه منتشر شده است.

ادبیات دینی؛ چیستی، اصول و عناصر، فرشتگان و شیطان در متون دینی و دست‌مایه‌های داستانی آن، تجربه ادبیات دینی کودکان در غرب؛ بهره‌ها و مخاطره‌ها و تجربه‌های نوشتن داستان دینی برای کودکان و نوجوانان از جمله سرفصل‌های منتشر شده در نخستین شماره «گاهنامۀ ادبیات دینی کودک و نوجوان» است.

مخاطب این گاهنامه، نویسندگان، تصویرگران، ناشران، پدران و مادران، معلمان و مربیان و تمام کسانی‌اند که دغدغۀ انتقال آموزه‌ها و مفاهیم دینی به کودکان و نوجوانان این سرزمین را دارند و برای هدف مقدس خود به قالب‌های ادبی دل بسته‌اند.

«گاهنامه ادبیات دینی کودک و نوجوان»، بر آن است فرصتی برای نزدیک کردن دیدگاه‌های دغدغه‌مندان و دلسوزان این عرصه فراهم کند و راهکارهایی برای برون‌رفت از تنگناهای مسیر آفرینش این آثار بیابد.

مراسم رونمایی از نخستین شماره «گاهنامۀ ادبیات دینی کودک و نوجوان» شنبه ۱۸ دی از ساعت ۱۵:۳۰ تا ۱۷ در محل کتابفروشی به‌نشر در تهران، روبروی در اصلی دانشگاه تهران برگزار می‌شود.

نخستین شماره «گاهنامه ادبیات دینی کودک و نوجوان» رونمایی می‌شود