حمایت بازیگر هری پاتر از فلسطین صهیونیست‌ها را به جنون کشید

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، الجزیره در گزارشی نوشت: اکانت رسمی اینستاگرام اما واتسون بازیگر بریتانیایی که حدود ۶۵ میلیون دنبال کننده دارد  در پستی جدید با فلسطینی‌ها ابراز همبستگی کرده که همین امر باعث حمایت کاربران طرفدار فلسطین در فضای مجازی شده و خشم مقامات دولت نامشروع اسرائیل را برانگیخته است.

اکانت این ستاره سینما که بیشتر به خاطر نقش هرمیون گرنجر، در فیلم‌های هری پاتر شناخته می‌شود، روز دوشنبه تصویری از  راهپیمایی حامیان فلسطین را با عبارت «همبستگی یک فعل است» به اشتراک گذاشت.

این تصویر ابتدا در ماه می سال گذشته، توسط گروه Bad Activism پس از حمله مرگبار ۱۱ روزه اسرائیل به نوار محاصره شده غزه منتشر شد. در آن زمان، تعدادی از سلبریتی‌ها به این درگیری پرداختند و چهره‌هایی مانند بلا حدید و سوزان ساراندون پیام‌هایی در حمایت از فلسطینی‌ها  منتشر کردند.

در توضیح متن این عکس، نقل قولی از سارا احمد، فعال بریتانیایی-استرالیایی آمده است که می‌گوید: همبستگی فرض نمی‌کند که مبارزات ما یکسان است یا درد ما یکسان است، یا امید ما به یک آینده مشابه است. همبستگی مستلزم تعهد و کار و همچنین به رسمیت شناختن این امر است که حتی اگر احساسات یا زندگی یا بدن‌های یکسان نداریم اما در جهانی مشترک زندگی می‌کنیم.

این پست که تا روز سه شنبه بیش از یک میلیون لایک و بیش از 99 هزار کامنت داشت، مورد استقبال کاربران شبکه های اجتماعی طرفدار فلسطین قرار گرفت. بسیاری از واتسون برای حمایت او تشکر کردند، در حالی که برخی هشتگ #FreePalestine و #PalestineWillBeFree را به نظرات خود اضافه کردند.

از سوی دیگر، گیلاد اردان، نماینده رژیم صهیونیستی در سازمان ملل از این پست انتقاد کرد. اظهارات او به دنبال اظهارات دنی دانون، سفیر سابق آنها در سازمان ملل متحد بود. دانون در توییتی نوشت: کسر۱۰ امتیاز از گریفیندور به خاطر یهودستیز بودن!

چندین کاربر شبکه های اجتماعی دانون را به خاطر نظراتش مورد انتقاد قرار دادند.

لئا گرینبرگ مدیر اجرایی یک گروه مدافع حقوق بشر نیز در مخالفت با اتهامات مطرح شده از سوی دانون گفت: این اتهامات نشان‌دهنده استفاده از سلاح بدبینانه یهودستیزی برای خاموش کردن هر نوع حس و بیان همبستگی با مردم فلسطین است.

محمد الکرد، روزنامه نگار و فعال فلسطینی، که نقش مهمی در افزایش آگاهی بین المللی در مورد اخراج اجباری فلسطینی ها در محله شیخ جراح بیت المقدس شرقی اشغالی ایفا کرد، در پاسخ گفت: بیانیه ساده واتسون، صهیونیست ها را در هر جای جهان به جنون رساند.

حمایت بازیگر هری پاتر از فلسطین صهیونیست‌ها را به جنون کشید