ساخت سالن ورزشی و استودیو فیلم در ایستگاه فضایی بین‌المللی

خبرگزاری ایسنا

به گزارش ایسنا، اگر یک شرکت انگلیسی به وعده‌ای که داده است عمل کند، ایستگاه فضایی بین‌المللی می‌تواند تا اواسط این دهه یک استودیوی اختصاصی فیلم و سالن ورزشی داشته باشد.

شرکت “Space Entertainment Enterprise” یا به اختصار(SEE) مستقر در لندن، اخیرا فاش کرده قصد دارد یک ماژول که امکان پخش فیلم، ورزش و سرگرمی در آن وجود دارد، تا سال ۲۰۲۴ در ایستگاه فضایی بین‌المللی ایجاد کند.

در این ماژول که SEE-1 نام دارد، امکان پخش فیلم، موسیقی و رویدادهای ورزشی وجود دارد و همچنین هنرمندان، تولیدکنندگان و خلاقانی که می‌خواهند در مدار نزدیک زمین و محیط ریز گرانش تولید محتوا کنند، می‌توانند در آنجا حضور یابند. این تسهیلات امکان توسعه، تولید، ضبط، پخش همگانی و پخش زنده محتوا را فراهم خواهد کرد.

شرکت هوافضای آمریکایی آکسیوم اسپیس (Axiom Space) که در ژانویه ۲۰۲۰ تاییدیه ناسا را برای ساخت یک بخش تجاری از ایستگاه فضایی بین‌المللی (ISS) به دست آورد، ساخت SEE-1 را بر عهده خواهد گرفت. این ماژول بر روی بازوی تجاری شرکت آکسیوم موسوم به “Axiom Station” که میزبان سرمایه‌گذاری‌های تجاری دیگر از جمله گردشگری فضایی خواهد بود، متصل خواهد شد.

ساخت سالن ورزشی و استودیو فیلم در ایستگاه فضایی بین‌المللی

سپس در سال ۲۰۲۸ “Axiom Station” از ایستگاه فضایی بین‌المللی جدا خواهد شد. شرکت SEE که توسط کارآفرینان و تهیه‌کنندگانی به نام “النا” و “دیمیتری لسنفسکی” در بریتانیا تاسیس شده است، در حال حاضر در حال برنامه‌ریزی برای جمع‌آوری کمک‌های مالی است.

“مایکل سوفردینی”، مدیر عامل آکسیوم اسپیس گفت: “Axiom Station”(اولین ایستگاه فضایی تجاری جهان) دارای زیرساختی اساسی است که امکانات متنوعی را در مدار فراهم خواهد کرد. افزودن یک مکان سرگرمی اختصاصی به قابلیت‌های تجاری این ایستگاه در قالب SEE-1۱، قابلیت آنجا را به‌عنوان پلتفرمی برای کاربران جهانی گسترش خواهد داد.

شرکت SEE یکی از تهیه‌کنندگان فیلم جدید “تام کروز” است که قرار است بخشی از آن در ایستگاه فضایی فیلمبرداری شود.

هیچ هزینه یا بودجه‌ای برای این ماژول کروی مشخص نشده است، اما انتظار می‌رود قطر آن ۲۰ فوت باشد.

تصور می‌شود که “آکسیوم اسپیس” مسؤول بردن “تام کروز” و یک تهیه‌کننده به ایستگاه فضایی خواهد بود.

ساخت سالن ورزشی و استودیو فیلم در ایستگاه فضایی بین‌المللی