برای رسیدن به جایگاه ایده‌آل امامت جمعه از هیچ اقدامی دریغ نمی‌کنیم

خبرگزاری ایسنا

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدجواد حاج‌علی‌اکبری تحرک و به‌روز بودن و نشاط را از ویژگی‌های خاص فعالان فرهنگی خوزستان برشمرد و اظهار کرد: این روحیه خوب باید حفظ و تقویت شود تا شاهد گشایش‌های بیشتری باشیم.
وی افزود: برخی اوقات وقتی به نتایج مقطعی می‌رسیم گرفتار یک‌ نوع بی‌خیالی می‌شویم و فکر می‌کنیم به نتیجه رسیده‌ایم و کار را رها می‌کنیم، این آفت متوجه همه فعالیت‌های فرهنگی در کشور است.
رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه با بیان اینکه تحقق دولت اسلامی باید به صورت ویژه توسط فعالان جبهه فرهنگی پیگیری شود، گفت: اقدامات فرهنگی ما باید به‌روزرسانی شود و این موضوع به لایه‌های میانی جامعه برسد.
وی عنوان کرد: ائمه‌جمعه باید پرچمدار تحقق دولت اسلامی در جامعه باشند و نگذارند این علم زمین بماند؛ ائمه‌جمعه باید وارد میدان شوند چون کارهای مهم زیادی پیش رو داریم.
حاج‌علی‌اکبری با بیان اینکه سه قوه مجریه، مقننه و قضاییه نیاز به کمک دارند، گفت: مقام معظم رهبری بعد از بیانیه گام دوم انقلاب راهکار تحقق دولت اسلامی را ترسیم کردند و نگذاشتند این موضوع حالت نمادین پیدا کند.
وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری درباره بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی بیان کرد: در آستانه سومین سال صدور بیانیه گام دوم هستیم و فعالان فرهنگی باید این موضوع را بازخوانی، نقد و بررسی کنند.
رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه با بیان اینکه زمینه فعالیت ائمه جمعه حول بیانیه گام دوم فراهم شده است، اظهار کرد: اگر زیرساخت‌ها فراهم نباشد، کارها موسمی پیش می‌رود اما ما زیرساخت‌ها را فراهم کردیم و مورد توجه هم قرار گرفت.
وی افزود: نهاد امامت جمعه باید متناسب با دوران متحول شود و این تحول باید از نظر محتوا و سازمانی به‌روزرسانی شود و ما توانستیم بخشی از این مسیر را طی کنیم.

حاج‌علی‌اکبری با بیان اینکه رسیدن به مقصد ایده‌آل نیاز به مشورت و راهنمایی همگان دارد، گفت: ما پذیرای انتقادات و پیشنهادات هستیم و برای رسیدن به جایگاه ایده‌آل نهاد امامت جمعه از هیچ اقدامی دریغ نمی‌کنیم.

در ادامه این دیدار حجت‌الاسلام قاسم خضیراوی امام جمعه شهر کوت عبدالله خضیراوی ضمن ارائه گزارشی از وضعیت شهرستان کارون با بیان اینکه بیکاری مهم‌ترین معضل اقتصادی منطقه است گفت: تکمیل و افتتاح طرح‌های شیلاتی، بازارچه ماهی و میدان تره و بار در شهر کوت عبدالله موجب رونق اقتصادی در این منطقه خواهد شد و با افتتاح طرح‌های نیمه تمام زمینه اشتغال بیش از ۲۰ هزار نفر فراهم می‌شود.

سعید کعبی فلاحیه، فرماندار کارون نیز با شرکت در این جلسه گفت: شهرستان کارون هرچند مشخصه‌های لازم برای ثبت بعنوان منطقه محروم را دارد اما جزو مناطق محروم ثبت نشده است.این موضوع سبب شده که برخی از اعتبارات محرومیت زدایی و ارزش افزوده شامل کارون نشود و نتوانیم پروژه‌های محرومیت‌زدایی را پیش ببریم.

 حاج‌علی‌اکبری نیز پس از شنیدن صحبت‌های امام جمعه کوت عبدالله، فرماندار منطقه و گلایه‌های مردمی گفت: نام کوت عبدالله از زمان جنگ برای ما آشناست، در دوران دفاع مقدس بخشی از خاطرات جوانی ما در این منطقه شکل گرفت و هر روز و شبی که اینجا هستیم خاطراتمان زنده می‌شود.

وی خطاب به مردم کوت عبدالله افزود: در این خاک میزبان بهترین جوانان بودید و درخشیدید و برازنده هستید که یک منطقه سرزنده، قوی و تولیدکننده باشید.این شهرستان باید هویتش را حفظ کند و محدوده این شهرستان تعیین شود تا مطالبات مردم به صورت دقیق‌تر پیگیری شود.

رییس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه عنوان کرد: مسائلی که فرماندار و امام جمعه مطرح کردند مسائل اصلی این شهرستان هستند اما بزرگترین سرمایه مردم اینجا محبت به اهل بیت(ع)، بزرگداشت مراسمات غدیر و فاطمیه و جوانان برومند و نوجوانان شایسته‌ای هستند که در این جلسه حضور دارند است؛ چرا که متمسک به حزب امیرالمومنین(ع) هستند و خداوند وعده داده که حزب‌الله پیروز می‌شود.

حاج‌علی‌اکبری عنوان کرد: دو بار از مقام معظم رهبری شنیدم که درباره کوت عبدالله سخن گفتند و بار دوم تأکید کردند که اگر به آنچه گفته بودم عمل می‌کردید، این اتفاقات تکرار نمی‌شد و این نشان از اهمیت کوت عبدالله برای مسئولان کشوری دارد.
وی در پایان افزود: مسائل اصلی شهرستان کارون را از مسئولان این منطقه دریافت می‌کنیم و علاوه بر مطرح کردن آن‌ها در جلسات استانی و ملی، پیام شما را با تأکید و به نمایندگی از شما به رهبر معظم انقلاب و رئیس جمهور می‌رسانم.

برای رسیدن به جایگاه ایده‌آل امامت جمعه از هیچ اقدامی دریغ نمی‌کنیم