تاکید رئیس‌جمهور بر بررسی هر چه سریعتر سیاست های سنجش و پذیرش

خبرگزاری تسنیم :

– اخبار سیاسی –

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری تسنیم، منصور کبگانیان،  دبیر ستاد نقشه جامع علمی کشور در حاشیه جلسه این ستاد که امروز برگزار شد، گفت: در جلسه امروز مصوبه سیاست‌های سنجش و پذیرش متقاضیان ورود به آموزش عالی بررسی شد.

وی افزود: در این جلسه وزیر علوم و  رئیس سازمان سنجش مطالبی را برای مشکلات اجرایی پیشرو مطرح کردند.

دبیر ستاد نقشه جامع علمی کشور خاطرنشان کرد:  همان طور که می‌دانید در سال 1402 قرار است 60 درصد وزن ارزیابی داوطلبان کنکور به سابقه تحصیلی دانش‌آموزان اختصاص پیدا کند و علت اینکه طی این سال‌ها مصوبه مجلس اجرا نشده و کنکور بر اساس سابقه تحصیلی اجرایی نشده مشکلاتی است که پیش رو قرار داشته و ما با علم به این مسئله این مصوبه را تصویب کردیم.

کبگانیان مهمترین مشکل موجود در این زمینه را هوشمندسازی امتحانات دانست و گفت: رئیس سازمان سنجش و وزیر علوم مهمترین مشکل را هوشمندسازی امتحانات و  هم چنین تصحیح سوالات تشریحی که باید در محیط امن انجام شود دانستند.

وی گفت: بر این اساس قرار شد با امکانات فناوری اطلاعات این مشکلات حل شود. هم چنین تکرارپذیری سوالات مطرح شد که وزارت آموزش و پرورش و وزارت علوم قرار است این مشکل را نیز مرتفع کنند.

دبیر ستاد نقشه جامع علمی کشور اضافه کرد: هوشمندسازی امتحانات نیازمند پشتیبانی و تامین بودجه از سوی سازمان برنامه و بودجه است که با حضور نماینده این سازمان قول همکاری بیشتر در این زمینه داده شد بنابراین کاری که در ستاد راهبردی خواهیم داشت این است که مشکلات و موانع اجرایی را برطرف کنیم.

کبگانیان  خاطر نشان کرد: به شورای سنجش و پذیریش نیز تاکید کردیم آیین نامه‌ها و مصوباتی که ارایه دادیم ابلاغ و در اجرای آن تاکید کنند.

وی افزود:  هم چنین گزارش جامعی را نیز درخصوص سیاست‌های سنجش و پذیرش از سوی سازمان سنجش به ستاد نقشه جامع علمی ارایه خواهیم کرد.

وی در پایان خاطر نشان کرد: با توجه به تاکیدات رئیس جمهور و رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی مبنی بر بررسی هر چه سریعتر سیاست‌های سنجش و پذیرش در جلسه هفته آینده شورای عالی انقلاب فرهنگی گزارش جامعی را در این خصوص ارائه خواهیم کرد.

تاکید رئیس‌جمهور بر بررسی هر چه سریعتر سیاست های سنجش و پذیرش