سرلشکر باقری: ۲۶ تفاهم‌نامه جهت مهارت‌آموزی سربازان کاربردی شده است

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش ایرنا از دفاع پرس، سردار سرلشکر پاسدار «محمد باقری»  روز یکشنبه در پنجمین جلسه عالی سیاست‌گذاری مهارت آموزی کارکنان وظیفه، گفت: هم‌افزایی همه قوا و نهادهای حکومتی در مسیر رشد و تعالی می‌تواند شاهد تحولات اساسی در این بخش باشد.

 رییس ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه سربازان به‌عنوان رکن محوری در دفاع از حریم کشور محسوب می‌شوند و همواره در این مورد نقش‌آفرینی می‌کنند، گفت: رویکرد نیروهای مسلح درباره سربازان به گونه‌ای بوده است که شاهد تحول اساسی بوده‌ایم؛ ضمن اینکه جوانان ما نقش مهمی در دفاع از امنیت کشور دارند؛ بنابراین باید شرایط را به گونه‌ای فراهم شود که دوره سربازی دوره رشد و تعالی آن‌ها نیز باشد.

سرلشکر باقری یکی از عوامل رشد جوانان را در دوره خدمت توجه به فراگیری مهارت و اشتغال دانست و افزود: تحقق کامل این مسأله نیازمند پیگیری قوی و همه‌جانبه است و ما باید زمینه مهارت‌آموزی را جهت اشتغال فراهم کنیم.

وی با بیان اینکه اشتغال مناسب جوانان از اهداف اساسی دولت‌های ما بوده است، عنوان کرد: در این باره تاکنون ۲۶ تفاهم‌نامه در دستگاه‌های اجرایی، امضا و کاربردی شده است.

وی با اشاره به مهارت‌آموزی بیش از ۵۰۰ هزار نفر در دوران خدمت و صدور مجوز و صدور گواهی مهارت برای بسیاری از آن‌ها گفت: در سال گذشته ۲ هزار میلیارد تومان برای اشتغال و تسهیلات سربازان با پنج بانک عامل تعیین شده است که در این‌خصوص نیازمند تلاش‌های بیشتر هستیم.

رییس ستاد کل نیروهای مسلح ابراز امیداری کرد که توجه به مهارت‌آموزی در مهارت‌های نظامی، بیش از پیش دنبال شود.

سرلشکر  باقری خاطرنشان کرد: محورهای سیاست‌های راهبردی چهارگانه در این‌خصوص تعیین شده است که مهارت‌آموزی متناسب با نیازها، بهره‌گیری از ظرفیت‌های ملی، استقرار سامانه‌های اطلاعات، مهارت و اشتغال و همچنین حمایت از اشتغال و کارآفرینی از جمله این محورهاست.

سرلشکر باقری: ۲۶ تفاهم‌نامه جهت مهارت‌آموزی سربازان کاربردی شده است