دوران زورگویی و تحریم به پایان رسیده است/ باید در مجامع بین المللی علیه توطئه‌های آمریکا ایستاد

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش روز شنبه ایرنا، محسن رضایی در دیدار گوستاوو پورراس کورتس رئیس مجلس ملی نیکاراگوئه، گفت: تاریخ انقلاب و مبارزه با امپریالیسم و استعمار در ایران و نیکاراگوئه شباهت‌های زیادی نسبت به هم دارد.

وی با اشاره به اینکه در این شرایط که دشمنان همه توان خود را علیه ملت های مقاوم به کار بسته‌اند، باید در کنار هم و پشتیبان یکدیگر باشیم، گفت: دشمنان ملت‌های مقاوم باید بدانند که ما همواره در کنار هم هستیم و آنها نمی‌توانند با توطئه و تحریم به اهداف خود دست پیدا کنند.

معاون اقتصادی رییس‌جمهور با محکوم کردن اقدامات و تحریم‌های آمریکا علیه دولت و ملت نیکاراگوئه، خاطرنشان کرد: امروز دوران زورگویی، تحریم و جنگ در جهان به پایان رسیده است و باید در مجامع بین‌المللی علیه این توطئه و زورگویی آنان ایستادگی کنیم.

وی ادامه داد: مطمئنا صلح و پیشرفت منهای قدرت طلبی و زیاده‌خواهی آمریکا برای جهانیان عادلانه‌تر و در دسترس‌تر خواهد بود.

رضایی همچنین ضمن ابلاغ پیام تبریک رییس مجلس ایران به رییس مجلس نیکاراگوئه به خاطر انتخاب مجدد وی در این سمت، بر تلاش مسوولان ایران و نیکاراگوئه در راستای توسعه روابط اقتصادی، تجاری در حوزه های مختلف از جمله همکاری‌ها در بخش نفت، انرژی و معادن تاکید کرد.

گوستاوو پورراس کورتس رئیس مجلس ملی نیکاراگوئه نیز در این دیدار با قدردانی از حضور معاون اقتصادی رئیس جمهور کشورمان در مراسم تحلیف دانیل اورتگا و تجلیل از روحیه انقلابی و مقاوم دولت و ملت ایران، اظهار داشت: نقطه قوت و مشترک ملت‌های انقلابی شناخت درست دشمن و جدیت برای مقابله با زیاده خواهی آنان است.

رئیس مجلس ملی نیکاراگوئه با تاکید بر اینکه برای توسعه روابط با جمهوری اسلامی ایران ارزش قائلیم و به آن افتخار می کنیم، گفت: دوستی و مودت میان دو دولت و دو ملت ایران و نیکاراگوئه و ایستادگی آنها در برابر توطئه امپریالیسم آمریکا و زورگویان جهان بسیار حائز اهمیت است.

وی تاکید کرد: مجلس نیکاراگوئه مانند تمام ارکان این کشور از توسعه مناسبات و همکاری‌های همه جانبه با ایران استقبال کرده و در مسیر گسترش بیش از پیش روابط دو کشور و دو ملت تلاش خواهد کرد.

توسعه همکاری‌های علمی و دانشگاهی ایران و نیکاراگوئه به نفع پیشرفت و رفاه دو ملت و حائز اهمیت است

محسن رضایی همچنین در دیدار با رئیس شورای علم و فناوری نیکاراگوئه توسعه علم و فناوری را موجب پیشرفت جامعه بشری دانست و گفت: باید علم و فناوری و صنعت با هم در آمیخته شود تا بتوانیم از آن در راستای تولید ثروت استفاده کنیم.

وی با بیان اینکه ایران و نیکاراگوئه در مقابله با زیاده خواهی آمریکایی ها توانسته اند موفقیت های بزرگی به دست بیاورند و استقلال سیاسی خود را حفظ کنند، خاطر نشان کرد: باید در زمینه های اقتصادی، علمی و فناوری هم در کنار یکدیگر باشیم و با توسعه روابط و همکاری‌های دو جانبه و بین المللی بتوانیم به نفع پیشرفت و رفاه دو ملت گام برداریم.

معاون اقتصادی رئیس جمهور تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران آماده انتقال تجربیات، توانمندی‌ها و دستاوردهای خود در زمینه‌های گوناگون علمی، فناوری و دانشگاهی به نیکاراگوئه است.

رییس شورای علم و فناوری نیکاراگوئه نیز در این دیدار که مدیران ارشد علمی، فناوری و دانشگاهی این کشور نیز حضور داشتند، با اشاره به پیشرفت ها و توانمندی‌های ایران در حوزه های گوناگون علمی و فناوری و امضای تفاهم نامه با پارک فناوری پردیس در راستای توسعه همکاری‌ها در این حوزه، خواستار گسترش بیش از پیش روابط دو کشور در زمینه‌های گوناگون تبادلات علمی، فناوری، نوآوری و کارآفرینی در بخش کشاورزی، تولید بذر و صنایع و همکاری‌های دانشگاهی و تربیت دانشجو شد.

همچنین مدیران ارشد علمی، دانشگاهی و حوزه‌های فناوری نیکاراگوئه نیز در این دیدار به بیان دیدگاه‌ها و نقطه نظرات خود در زمینه‌های گوناگون مرتبط با توسعه همکاری‌های علمی و فناوری دو کشور پرداختند.

دوران زورگویی و تحریم به پایان رسیده است/ باید در مجامع بین المللی علیه توطئه‌های آمریکا ایستاد