روال «گزینش» باید تغییر کند/ گزینش نباید مانع به‌کارگیری نیروهای کارآمد شود

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش ایرنا، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن درویشیان رییس دفتر بازرسی و نماینده ویژه رییس‌جمهور در امر مبارزه با فساد در آیین تودیع و معارفه دبیر سابق و فعلی هیأت عالی گزینش کشور که امروز یکشنبه برگزار شد، با بیان اینکه روال گزینش نباید مانع به کارگیری و جذب نیروهای نخبه و کارآمد شود، گفت: شیوه و ساختار مطالعه و بررسی سوابق و صلاحیت افراد در گزینش نیاز به تحول اساسی دارد.

وی تصریح کرد: شاخص‌های گزینش باید با توجه به شعارها و رویکرد دولت سیزدهم بر مبنای روحیه عدالت‌خواهی و به‌ویژه فسادستیزی اصلاح شود و مهم‌ترین ویژگی افراد و مدیران گزینش شده، فسادستیزی آنها باشد.

رییس دفتر بازرسی ویژه ریاست جمهوری با بیان اینکه رصد و نظارت بر افراد و مدیران پس از گزینش بسیار مهم‌تر از قبل از گزینش آنهاست، متذکر شد: نظارت بر عملکرد یک مدیر و کارمند تأیید شده بسیار مهم‌تر از بررسی صلاحیت اولیه اوست؛ چرا که در این مرحله او امکانات و اختیاراتی دارد که باید بر حسن استفاده از آنها نظارت شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین درویشیان بر همین اساس خطاب به هسته‌های گزینش تأکید کرد که باید با حراست‌ها و دستگاه‌های نظارتی ارتباط مستمر و نزدیک‌تری داشته باشند.

در مراسم تودیع و معارفه دبیر سابق و فعلی هیأت عالی گزینش کشور، حکم انتصاب علی حاجی‌خانی دبیر جدید هیأت عالی گزینش از سوی رئیس سازمان امور اداری و استخدامی به وی اعطا و با اهدای لوح تقدیری از زحمات و تلاش‌های حمیدرضا شهبازی دبیر سابق این هیأت قدردانی شد.

https://dailybulletin.ir/10/01/2022/%d8%b1%d9%88%d8%a7%d9%84-%da%af%d8%b2%db%8c%d9%86%d8%b4-%d8%a8%d8%a7%db%8c%d8%af-%d8%aa%d8%ba%db%8c%db%8c%d8%b1-%da%a9%d9%86%d8%af-%da%af%d8%b2%db%8c%d9%86%d8%b4-%d9%86%d8%a8%d8%a7%db%8c/