پیگیری مطالبات خانواده‌ها و شفاف‌سازی پرونده سقوط هواپیمای اوکراینی ضروری است

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، «محمدباقر قالیباف» در جلسه علنی روز یکشنبه(۱۹ دی ماه) مجلس شورای اسلامی و نطق پیش از دستور خود گفت: فرارسیدن سالروز قیام تاریخی مردم شریف شهر قم در نوزدهم دی ماه سال ۱۳۵۶ را گرامی می‌دارم. حرکتی هوشمندانه و به هنگام که در مقطعی سرنوشت‌ساز از انقلاب اسلامی با هوشمندی و درایت مردم قم شکل گرفت و نقش موثری در وقوع انقلاب اسلامی ایفا کرد.

رییس مجلس شورای اسلامی افزود:  در چند روز گذشته حضور پرشور و حماسی مردم عزیز ایران در مراسم بزرگداشت دومین سالگرد شهید حاج قاسم سلیمانی در شهرها و روستاهای سراسر کشور، برگ زرین دیگری بر افتخارات این ملت افزود. ارج نهادن ایران بر مجاهدت های قهرمان هایی که همچون شهید سلیمانی و شهید کاظمی و بزرگداشت ایثار و فدارکاری همه شهیدانی که افتخار را به کشور عزیزمان هدیه کردند،  نشان از روحیه عزت ملی و  یکی از صفاتی ملت ایران است.

وی ادامه داد: این رویکرد نقش بی بدیلی در زنده نگاه داشتن آرمان‌های انقلاب اسلامی ایفا کرده است. وجود چنین مردمی عزیز و نجیب وظیفه ما مسوولان را در پاسخگویی به دغدغه‌ها و مشکلات آنان بیشتر می‌کند.

قالیباف تصریح کرد: همچنین فرارسیدن سالروز شهادت جمعی از عزیزترین فرزندان برومند ایران زمین در حادثه دلخراش سقوط هواپیمای مسافربری اوکراینی را به همه ملت شریف ایران به خصوص خانواده‌های داغدار آن عزیزان تسلیت و تعزیت می‌گویم.

وی یادآور شد: مراتب همدردی عمیق خود و سایر نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی را اعلام با خانواده های محترم این عزیزان اعلام می دارم.

رییس مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: تمام ایران یکپارچه سوگوار این مصیبت جانکاه است و مطالبات به حق این خانواده‌ها و رسیدگی به پرونده برای اولیای دم و وصول اطمینان از بسته شدن راه تکرار حوادث این چنینی تلخ و جانکاه ضروری و نیازمند اتخاذ تدابیر لازم است.

https://dailybulletin.ir/09/01/2022/%d9%be%db%8c%da%af%db%8c%d8%b1%db%8c-%d9%85%d8%b7%d8%a7%d9%84%d8%a8%d8%a7%d8%aa-%d8%ae%d8%a7%d9%86%d9%88%d8%a7%d8%af%d9%87%e2%80%8c%d9%87%d8%a7-%d9%88-%d8%b4%d9%81%d8%a7%d9%81%e2%80%8c%d8%b3%d8%a7/