فرمانده نیروی هوایی ارتش: شهید ستاری نماد توانستن و اسوه خودکفایی بود

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از پایگاه اطلاع‌رسانی ارتش، سرتیپ خلبان حمید واحدی در مراسم بزرگداشت بیست و هفتمین سالگرد شهادت امیر سرلشکر منصور ستاری ضمن برشماری ویژگی‌های قابل تحسین این شهید گفت: امروز اگر بخواهیم درک کاملی از توانستن و خودکفایی را با وجود تمامی تحریم‌ها و دشواری‌های موجود داشته باشیم تنها کافی است تلاش‌ها و مجاهدت‌های این شهید والامقام را چه در سنگر مبارزه علیه استکبار و چه در سنگر خودکفایی ببینیم و آن وقت است که معنای حقیقی توانستن را می‌فهمیم.

فرمانده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: شهید ستاری افسری مومن، متعهد، شجاع، آگاه، تیزهوش و کاردان بود که طرح‌ها و ابتکارهای زیادی در تجهیز سیستم‌های راداری پدافندی به اجرا گذاشت که در طول جنگ تحمیلی توان نیروی هوایی ارتش را در سرنگونی هواپیماهای متجاوز دشمن دوچندان کرد.

واحدی تاکید کرد: خودکفایی از نخستین اولویت‌های شهید ستاری بود که او را سرآمد کرد و با وجود تمامی سختی‌ها موفق شد کارهایی انجام دهد که تا به امروز مشابه آن وجود نداشته است. اینها همه نتیجه خداباوری و دیانت او بود که امروز یک ملت نام او را به نیکی، جوانمردی و روشن‌بینی یاد می‌کنند.

وی اظهار کرد: خداوند هر کس را بخواهد عزیز می‌کند و شهید ستاری تبلوری از عزیزکردگان پروردگار است که شربت شهادت را نوشید و در تلاش برای ساخت ایرانی قدرتمند و با صلابت با تمام وجود تلاش کرد و ذره‌ای برای این مرز و بوم کم نگذاشت چون خود را فرزند کشوری می‌دانست که نام پهلوانانش لرزه در اندام دشمن می‌اندازد و خود پهلوانی یگانه در نیروی هوایی ارتش شد که اسوه‌ای برای تمامی کارکنان این نیرو باشد.

فرمانده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران خاطرنشان کرد: شهید ستاری بازویی پرقدرت برای ارتقای توان رزم کشور در مقابله با تمامی تهدیدات موجود شد تا هیچ قدرتی حتی فکر نزدیکی به مرزهای میهن عزیزمان را نکند چون می‌داند این خاک مقدس است و متخصصان بسیاری همچون ستاری‌ها دارد و اگر زمانش فرا برسد کاری می‌کنند کارستان تا بیرق ظلم و ستم را برچینند و پرچم علوی را بر تمامی جهان بگسترانند.

فرمانده نیروی هوایی ارتش: شهید ستاری نماد توانستن و اسوه خودکفایی بود