تقاضای تفحص از نهاد ریاست جمهوری دولت روحانی در دستور کار مجلس

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، نشست علنی روزچهارشنبه(۱۵ دی ماه) مجلس شورای اسلامی به ریاست محمد باقر قالیباف با حضور ۱۹۸نفر از نمایندگان آغاز شد.

نمایندگان در این نشست ادامه رسیدگی به گزارش شوردوم کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری در مورد طرح جهش تولید دانش بنیان و ادامه رسیدگی به گزارش کمیسیون عمران در مورد طرح انتقال آب از دریای عمان به استان سیستان و بلوچستان را بررسی می کنند.   

گزارش کمیسیون آئین نامه داخلی مجلس در مورد طرح دو فوریتی اصلاح ماده (۲۰۶) قانون آئین نامه داخلی مجلس(طرح الزام دستگاه‌های اجرائی جهت پاسخگویی به تذکرات کتبی و شفاهی نمایندگان) و گزارش کمیسیون امورداخلی کشور و شوراها مبنی بر تصویب تقاضای تحقیق و تفحص از نهاد ریاست جمهوری از دیگر برنامه‌های امروز صحن علنی خواهد بود.

گزارش کمیسیون فرهنگی مبنی بر تصویب تقاضای تحقیق و تفحص از عملکرد شرکت سیاحتی علی صدر همدان  و گزارش کمیسیون انرژی مبنی بر تصویب تقاضای تحقیق و تفحص از عملکرد شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی در دستور کار صحن علنی خواهد بود.

همچنین در این نشست گزارش کمیسیون اجتماعی مبنی بر تصویب تقاضای تحقیق و تفحص از عملکرد صندوق بازنشستگی کارکنان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران وگزارش کمیسیون اصل ۹۰ قانون اساسی در مورد نحوه اجرای قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها و صیانت از منافع ملت از سوی نمایندگان مورد بررسی قرار می گیرد.

بررسی گزارش کمیسیون صنایع و معادن در خصوص طرح دو فوریتی حمایت از کارخانجات و واحدهای صنعتی و تولیدی از دیگر برنامه های امروز جلسه علنی مجلس شورای اسلامی خواهد بود.

 در این نشست بررسی تقاضای یک فوریت در مورد طرح استفساریه ماده ۴۸ قانون الحاق موادی به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت و طرح تعیین فوق العاده خاص کارکنان قوه قضائیه بررسی می شود.

تقاضای تفحص از نهاد ریاست جمهوری دولت روحانی در دستور کار مجلس