تصویب طرح تشکیل سازمان پژوهش و نوآوری دفاعی در کمیسیون امنیت ملی

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، «محمود عباس‌زاده مشکینی» در توضیح نشست روز سه‌شنبه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، به خبرنگاران گفت: در نشست امروز طرح تشکیل سازمان پژوهش و نوآوری دفاعی (سپند) با موافقت اعضای حاضر در جلسه به تصویب رسید و بر اساس آیین نامه داخلی مجلس جهت رسیدگی نهایی به صحن علنی ارسال می‌شود.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، افزود: طرح تشکیل سازمان پژوهش و نوآوری دفاعی بر اساس تدابیر رهبر معظم انقلاب، سیاست‌های نظام جمهوری اسلامی در موضوع خودکفایی و امنیتی و ماده ۴ قانون تشکیل وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح تهیه شد.

عباس‌زاده مشکینی ادامه داد: در این طرح به تشکیل سازمان پژوهش و نوآوری دفاعی به منظور ایجاد آمادگی و مقدمات بسترهای لازم برای جلوگیری از اصل غافلگیری در حوزه فناوری بدیع، نوظهور و پرمخاطره پرداخته شده است. این سازمان وابسته به وزارت دفاع و پشتیبانی از نیروهای مسلح خواهد بود.

وی درباره دیگر دستور جلسه امروز گفت: در ادامه جلسه طرح تشکیل سازمان پدافند غیرعامل هم مورد بحث و بررسی قرار گرفت و قرار شد پس از بررسی بیشتر، تکلیف این طرح در جلسات آینده کمیسیون مشخص شود.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس یازدهم خاطرنشان کرد: کارشناسان مرکز پژوهش‌های مجلس و وزارت دفاع نیز در این جلسه حضور پیدا کردند. بحث مالی طرح تشکیل سازمان پژوهش و نوآوری دفاعی مورد توجه قرار گرفته است.

تصویب طرح تشکیل سازمان پژوهش و نوآوری دفاعی در کمیسیون امنیت ملی