استراتژی دولت در خصوص حذف ارز ۴۲۰۰ در بودجه شفاف شود

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، «روح‌اله نجابت» در نشست علنی روز سه‌شنبه(۱۴ دی ماه) مجلس شورای اسلامی در تذکری خطاب به وزرای راه و شهرسازی، ارتباطات و نیرو  با تاکید بر تسریع در تغییر مدیران ناکارآمد باقیمانده از دولت گذشته گفت: تغییر در مدیران استان ها یک ضرورت است و اکنون سیل در جنوب استان فارس جاری است اما خدمات رسانی بسیار ضعیف است و مدیران کم انگیزه دولت قبل آمادگی برای رسیدگی به این موضوع را ندارند.

نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس در ادامه طی تذکری به رییس قوه قضاییه در خصوص موضوع پرونده کرسنت اظهار کرد: انتظار ما برخورد با پایمال کنندگان حقوق ملت ایران است.

وی با تقدیر از دولت برای ارائه لایحه بودجه سال آینده در موعد مقرر به مجلس تصریح کرد: اما ابهاماتی در خصوص حذف ارز ۴۲۰۰ وجود دارد، حذف این ارز با هدف رانت زدایی اقدام مهمی است اما شیوه اجرا و جبران آن برای مردم بسیار مهم‌تر است.

نجابت تاکید کرد: اگر قرار باشد پول در اختیار مردم قرار گیرد و آن‌ها آثار تورمی و گرانی اجناس را ببینند دیگر این یارانه به چشم آن ها نمی‌آید و شوک تورمی هم در جامعه به وجود خواهد آمد و این موضوع تنها مربوط به کالاهای اساسی نخواهد شد و به دیگر کالاها نیز تسری پیدا خواهد کرد. بنابراین انتظار داریم در لایحه استراتژی دولت بسیار روشن تر در مورد حذف ارز ۴۲۰۰ ذکر می‌شد.

این نماینده مردم در مجلس با بیان اینکه رویکردهای عدالت خواهانه، رفع تبعیض و معطوف به رشد اقتصادی و مهار تورم بسیار خوب است اما باید بین این ها و اعداد و ارقام بودجه نسبت مشخصی وجود داشته باشد، اظهار کرد: مجلس در بودجه ۱۴۰۰ اقدامات خوبی در خصوص محرومیت زدایی، اشتغال، آب و راه روستایی، آسیب های اجتماعی و … انجام داد اما در بودجه ۱۴۰۱ ما به ازای آن ها دیده نشده است.

نماینده مردم شیراز در مجلس گفت: دولت در بودجه سال آینده پیش بینی کرده است که اگر نفت و سهام به میزان کافی فروش نرفته و درآمدهای مالیاتی به میزان تعیین شده حاصل نشود، می‌تواند کسری خود را با فروش اوراق جبران کند.،

وی خاطرنشان کرد: این موضوع از نظر ما و اینکه پیش پیش مجوز فروش اوراق از مجلس گرفته شود، پذیرفتنی نیست و مخل وظایف تقنینی و نظارتی مجلس خواهد بود و ما این موضوع را در تلفیق بودجه اصلاح خواهیم کرد.

استراتژی دولت در خصوص حذف ارز ۴۲۰۰ در بودجه شفاف شود