تصویب 2 برنامه آموزشی در شورای عالی انقلاب فرهنگی

خبرگزاری فارس :

 

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری فارس به نقل از مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، جلسه ۲۰۸ شورای تحول و ارتقاء علوم انسانی شورای عالی انقلاب به ریاست غلامعلی حدادعادل به منظور بررسی دو برنامه درسی کارشناسی ارشد «طراحی طلا و جواهر» و کارشناسی ارشد «تکنولوژی آموزشی گرایش آموزش افراد با نیازهای ویژه» در محل دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار شد.

حداد عادل موضوع طلا و جواهر را به عنوان بستری برای معرفی فرهنگ و تمدن ایران و اسلام با اهمیت بسیار بالایی ارزیابی کرد و افزود: تاسیس این رشته در عرصه فرهنگ و تمدن ایران اسلامی می‌تواند نقش موثری داشته باشد.
 در این جلسه گلابچی؛ مجری و طراح برنامه «طراحی طلا و جواهر» ماحصل پژوهش خود و جلسات با کارگروه و کمیسیون‌های مربوطه را تبیین کرد و در پایان جلسه برنامه به اتفاق آرا به تصویب رسید.
 همچنین در ادامه جلسه جلالی؛ دبیر کارگروه و زارعی زوارکی؛ مجری و طراحی برنامه «تکنولوژی آموزشی با گرایش آموزش افراد با نیازهای ویژه» درخصوص فرآیند بررسی برنامه و جلسات دانشگاه و کارگروه‌ها و کمیسیون‌های مربوطه را تبیین کردند و در نهایت این برنامه به اتفاق اکثریت آرا به تصویب رسید.
در جلسه 208 شورای تحول و ارتقاء علوم انسانی شورای عالی انقلاب، معتمدی؛ رئیس دانشگاه علامه طباطبایی به نمایندگی کارگروه روانشناسی مقطع کارشناسی ارشد را مطرح کرد. کلیات این برنامه در این جلسه به تصویب رسید و بررسی سر فصل ۵ و عناوین درسی به جلسه بعد موکول شد.


تصویب 2 برنامه آموزشی در شورای عالی انقلاب فرهنگی