آغاز ارایه محصولات جدید ایران ساخت در غرفه مجازی نمایشگاه تجهیزات آزمایشگاهی

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش روز سه شنبه گروه علم وآموزش ایرنا،  نهمین دوره نمایشگاه تجهیزات آزمایشگاهی ایران ساخت برگزار شد و جاماندگان از این رویداد و محصولات جدید می‌توانند برای دریافت غرفه مجازی در این نمایشگاه، اقدام  و ثبت نام کنند.

کاهش واردات و رونق دادن به تولیدات داخلی مهم‌ترین هدف برگزاری ۹ دوره نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران ساخت است.

کاهش وابستگی آزمایشگاه‌های داخلی به تجهیزات و مواد وارداتی و همچنین استفاده از توانمندی‌های داخلی و حمایت از فعالیت‌های دانش‌بنیان درزمینه ساخت تجهیزات و تولید مواد آزمایشگاهی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری را مجاب به برگزاری این نمایشگاه و تداوم آن در ۹ دوره کرده است.

به گزارش معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، محمدحسین بهشتی رییس نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران‌ساخت به تسهیلات ارایه شده در نمایشگاه مجازی امسال اشاره کرد و گفت: شرایط برای ثبت‌نام و دریافت غرفه مجازی در نهمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران ساخت برای کسانی که در این دوره نمایشگاه حضور نداشتند، فراهم شد. شرکت‌های حاضر در دوره نهم نیز می‌توانند برای ثبت محصولات جدید خود اقدام کنند.

وی افزود: در این دوره برخی شرکت‌ها موفق به طی فرآیند ثبت‌نام نشدند، تعداد دیگری هم بعد از زمان برگزاری نمایشگاه درخواست ثبت نام در سامانه و امکان صدور پیش‌فاکتور داشتند، به همین دلیل امکان طی فرآیند ثبت‌نام و دریافت غرفه مجازی برای صدور پیش‌فاکتور و استفاده از یارانه فروش برای این دسته از شرکت‌ها را فراهم کردیم.

سرپرست معاونت نوآوری و تجاری‌سازی فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ادامه داد: همچنین امکان ثبت محصول جدید برای شرکت‌های حاضر در نمایشگاه فراهم‌ شده است و شرکت‌ها می‌توانند درصورتی‌که محصول جدیدی دارند در سامانه برای بررسی و تائید تیم فنی ثبت کنند.

وی بیان کرد: شرکت‌های عرضه‌کننده تجهیزات و مواد آزمایشگاهی می‌توانند فرآیند مربوط به ثبت‌نام شرکت و ثبت محصول را برای نهمین دوره نمایشگاه تا پایان شهریورماه سال آینده در سایت نمایشگاه به نشانی  iranlabexpo.ir انجام دهند.

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، بخشی از هزینه خرید مراکز علمی وفناوری دولتی از نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران ساخت را متناسب با سطح بندی محصولات عرضه شده پرداخت می کند و در طی ۸ دوره گذشته بیش از ۱۱۰۰ میلیارد تومان فروش قطعی در نمایشگاه به ثبت رسیده است.

نهمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران ساخت و بیست و دومین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار، از ۲۳ تا ۲۶ آذرماه سال جاری در سالن‌های ملل، میلاد، خلیج فارس، ۴۰ و ۴۱ نمایشگاه بین المللی تهران به صورت حضوری میزبان شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق، دانشگاهیان، پژوهشگران، صاحبان صنعت و سایر علاقمندان برگزار شد.

نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران ساخت  در این تاریخ و تا شروع دوره دهم به صورت مجازی و از طریق سایت رویداد به نشانی  به نشانی https://iranlabexpo.ir  در دسترس است و جزییات شرکت‌ها، محصولات و حمایت‌ها قابل مشاهده است.

آغاز ارایه محصولات جدید ایران ساخت در غرفه مجازی نمایشگاه تجهیزات آزمایشگاهی