ائتلاف سعودی ۲۶۷ بار آتش بس را در یمن نقض کرده است

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش ایرنا، شبکه خبری المسیره به نقل از منابع خبری رسمی در اتاق افسران و ارتباط و هماهنگی برای رصد نقض آتش‌بس در استان الحدیده اعلام کرد، اقدامات و حملات ائتلاف شامل پرواز پهپادهای جاسوسی بر فراز مناطق مختلف از جمله الحدیده و حملات توپخانه‌ای و راکتی و گلوله باران مناطق مختلف این شهر بوده است.

موارد نقض آتش بس در حالی روی می‌دهد که فیصل بن فرحان وزیر امورخارجه عربستان چندی پیش از گفت وگو با آمریکا برای پایان دادن به جنگ یمن خبر داد.

وزیر امورخارجه عربستان که کشورش بیش از ۶ سال است ائتلاف نظامی ضد یمن، فقیرترین کشور عربی تشکیل داده است و همه روزه این کشور را هدف آماج حملات خود قرار می‌دهد در دیدار با جوزپ بورل مسؤول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در ریاض مدعی شده بود: به نماینده اتحادیه اروپا درباره خطر ادامه رد طرح‌های صلح توسط حوثی‌ها توضیح دادم.

وی پیشتر نیز در اظهاراتی با طرح اتهامات علیه انصارالله ضمن طرح یک توافق آتش‌بس مدعی شده بود: این طرح که آتش بس در یمن را در بر می‌گیرد، تحت نظارت سازمان ملل خواهد بود.

“محمد عبدالسلام” سخنگوی انصارالله و رئیس هیأت مذاکره کننده دولت نجات ملی یمن در واکنش به طرح عربستان برای پایان دادن به جنگ یمن گفت که در این طرح مطلب تازه‌ای وجود ندارد.

عربستان با همراهی امارات متحده عربی، بحرین، سودان و آمریکا در ششم فروردین سال ۱۳۹۴ با تشکیل به اصطلاح ائتلاف عربی – آمریکایی، تجاوز به یمن را آغاز کرد اما حدود ۶ سال گذشته به استثنای امارات و آمریکا، سایر همپیمانان سعودی از این ائتلاف خارج شدند و ابوظبی نیز هم‌اکنون از یک همپیمان قدیمی به یک رقیب رو در روی ریاض در جنوب یمن تبدیل شده است.

ائتلاف سعودی ۲۶۷ بار آتش بس را در یمن نقض کرده است