242 مدرسه در مناطق جنوبی کرمان در سیل اخیر آسیب دیده‌اند

خبرگزاری ایسنا

رضا رضایی ددر جلسه شورای آموزش و پرورش هفت شهر جنوبی استان کرمان که با حضور وزیر آموزش و پرورش در شهرستان منوجان برگزار شد ضمن تقدیر و تشکر از حضور وزیر آموزش و پرورش در مناطق جنوبی سیل زده استان خاطر نشان کرد: بر اساس بررسی های انجام شده میانگین سرانه فضای آموزشی در مناطق جنوبی استان کرمان از میانگین کشوری و استانی پایین تر است.

وی اظهار کرد: بر اساس مصوبه شورای آموزش و پرورش استان در سفر قبلی وزیر آموزش و پرورش به استان کرمان مصوب شد میانگین فضای آموزشی استان طی مدت سه سال به میانگین کشوری افزایش یابد.

رضایی با اشاره به تخریبی بودن و نیاز به مقاوم سازی برخی از مدارس مناطق جنوبی به ویژه مدارس بلوکی اظهار کرد: مقام سازی و استاندارد سازی فضاهای آموزشی در مناطق جنوبی لازمه ارتقای کیفیت فعالیت های آموزشی و پرورشی در این مناطق است.

مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان به تحصیل بیش از ۱۲ هزار و ۲۰۰ دانش آموز در بخش جازموریان رودبار جنوب اشاره و بر استقلال آموزش و پرورش در بخش جازموریان تاکید کرد.

رضایی با اشاره به تحصیل ۷ هزار دانش آموز در بیش از ۹۰ مدرسه بخش چاه دادخدا از توابع شهرستان قلعه گنج، خواستار استقلال آموزش و پرورش در این منطقه نیز شد.

وی از تحصیل ۸ هزار و ۵۰۰ دانش آموز در ۱۰۲ مدرسه بخش اسماعیلی بلوک جیرفت خبر داد و افزود: استقلال آموزش و پرورش در این بخش نیز ضروری است.

رضایی با اشاره به تحصیل بیش از ۱۵۰ هزار دانش آموز در یک هزار و ۶۱۴ مدرسه مناطق جنوبی استان کرمان گفت: متاسفانه بیش از ۷۰ درصد مدارس این مناطق فاقد حصار هستند.

مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان با بیان اینکه ۲۴۲ مدرسه در سیل اخیر در مناطق جنوبی استان آسیب دیده اند، افزود: بر اساس بررسی های صورت گرفته ۱۵ درصد مدارس این مناطق در سیل اخیر دچار خسارت شده‌اند.

242 مدرسه در مناطق جنوبی کرمان در سیل اخیر آسیب دیده‌اند