رییس بنیاد شهید: آتش نشانان حادثه پلاسکو با نظر رهبر معظم انقلاب شهید محسوب شدند

خبرگزاری ایرنا :

امیرحسین قاضی زاده چهارشنبه شب در مراسمی با حضور جمعی از خانواده آتش نشانان حادثه پلاسکو در حرم مطهر رضوی افزود: پیرو مجوز رهبر معظم انقلاب حکم مکتوب شهادت ۱۵ آتش نشان ایثارگر تقدیم خانواده آنان شد.

وی ادامه داد: یکی از ویژگی های شهدا این است که در معرکه به شهادت رسیده باشند که این عزیزان در حادثه مهار آتش سوزی ساختمان پلاسکو به فیض شهادت نائل شدند اما اعطای عنوان شهادت نیاز به نظر رهبر معظم انقلاب داشت.

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران مقام شهیدان را بلند مرتبه توصیف کرد و گفت: از آنجایی که از امروز عنوان شهید به جان باختگان حادثه پلاسکو تعلق گرفت، بنیاد شهید در خدمت خانواده‌های این شهدای گرانقدر است.

آتش‌سوزی و ریزش ساختمان پلاسکو حادثه‌ای بود که صبح پنجشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۵ در چهارراه استانبول در مرکز تهران رخ داد. در پی وقوع این آتش سوزی ساختمان پلاسکو بطور کامل فرو ریخت. ساختمان پلاسکو در حالی پس از چند ساعت سوختن، فرو ریخت که ۱۵ مامور آتش نشان حین تلاش برای اطمینان از خالی بودن طبقات این ساختمان زیر آوار مانده و جان خود را از دست دادند.

براساس آمار رسمی، سازمان آتش نشانی مشهد از زمان جنگ تحملی تا سال ۱۳۹۸ پنج شهید تقدیم آرمان‌های نظام و انقلاب کرده است و علاوه بر این تعداد ۶ نیروی آتش نشانی مشهد شامل چهار نفر در حادثه انفجار قطار نیشابور و ۲ نفر نیز طی عملیاتهای آتش نشانی جان باخته اند که وضعیت شهادت آنان هنوز توسط نهادهای متولی تایید نشده است.

رییس بنیاد شهید: آتش نشانان حادثه پلاسکو با نظر رهبر معظم انقلاب شهید محسوب شدند