تعطیلی مدارس مناطق مختلف آذربایجان‌غربی به دلیل برودت هوا/ ۳ محور مواصلاتی مسدود است

خبرگزاری تسنیم :

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ارومیه، بارش برف که از جمعه شب در آذربایجان‌غربی آغاز شده و همچنان ادامه دارد، موجب اختلال در ترددهای درون و برون شهری و نیز تعطیلی مدارس شد.

آموزش و پرورش آذربایجان‌غربی، دقایقی پیش با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد: با توجه به بارش برف، برودت هوا، وجود یخبندان و کولاک شدید، آموزش حضوری مدارس در برخی مناطق استان تعطیل است.

بر اساس این اطلاعیه، تمامی مدارس شهری و روستایی نواحی یک و دو ارومیه و تمام مدارس بخش‌های انزل، نازلو، سیلوانا و صومای برداوست شامل این تعطیلی می‌شوند.

همچنین تمامی مدارس شهری و روستایی شهرستان‌های نقده، شاهیندژ، کشاورز، میاندوآب، چهاربرج، اشنویه، پیرانشهر، مهاباد، بوکان و خوی درروز دوشنبه تعطیل است.

این اطلاعیه خاطرنشان کرده: درخصوص زمان برگزاری امتحانات داخلی روز یاد شده‌، مدیران محترم مدارس متعاقباً اطلاع رسانی لازم را به دانش آموزان عزیز انجام خواهند داد.

بر اساس اطلاعیه آموزش و پرورش آذربایجان‌غربی، آموزش‌ها تعطیل نبوده و از طریق فضای مجازی پیگیری خواهد شد. همچنین تعطیلی شامل امتحانات نهایی نمی باشد و این آزمونها در موعد مقرر برگزار خواهد شد.

همچنین پلیس راه فرماندهی انتظامی آذربایجان‌غربی هم در اطلاعیه‌ای، در خصوص آخرین وضعیت محورهای مواصلاتی استان اعلام کرد: مسیرهای پیرانشهر به تمرچین، بوکان به سقز، مهاباد به پیرانشهر(پسوه) به علت بارش شدید برف و کولاک مسدود است.

گزارش| روایتی از بارش سنگین برف در آذربایجان‌غربی و غافلگیری مسئولان/ خیابان‌های ارومیه در بدترین شرایط برفی
دستور وحیدی به استاندار آذربایجان غربی برای رسیدگی به وضعیت شهرهای گرفتار برف و یخبندان

 

در این اطلاعیه آمده است: مابقی محورهای مواصلاتی استان تردد فقط با زنجیر چرخ امکان پذیر است.

ع

 

تعطیلی مدارس مناطق مختلف آذربایجان‌غربی به دلیل برودت هوا/ ۳ محور مواصلاتی مسدود است